Rýsuje se přestup nového Messiho do Manchesteru City?

i Foto: twitter.com
                   

Anglická Premiere League ještě ani oficiálně neskončila a mediálním prostorem už se začínají šířit fámy o možných velkých přestupech během letní přestávky. Dosud poslední spekulace se týkají Manchesteru City a příchodu hráče, kterému se ve fotbalových kruzích přezdívá „Nový Messi“. Argentinského mladíka Thiaga Almada by prý trenér Pep Guardiola rád získal do svých řad. Jak reálné tyto plány vlastně jsou?

Neúspěch v Lize Mistrů vyvolává touhu po nové krvi

Manchester City je jedním z celků, který pravidelně investuje poměrně značné finanční prostředky do nákupu nových hráčů. Letošní sezóna byla plná velkých plánů, jenže úspěch v Lize mistrů stále ne a ne přijít. Aktuální druhé místo v rámci Premiere League pro vedení klubu skutečně není příliš uspokojující, takže se dá očekávat, že bude chtít do dalšího ročníku ještě výrazněji posílit.

Během přestupního období se v posledních letech stává nepsaným pravidlem, že Citizens přijdou s nějakým obrovským úlovkem. Momentálně se podle britského deníku The Sun zrak Guardioly upírá k jednomu z největších talentů argentinské fotbalové školy. Thiago Almada je velice flexibilním hráčem, který působí na pozici ofenzivního obránce, ale své kvality již v minulosti prokázal i v útoku. Je mu teprve sedmnáct let a už napevno zakotvil v nejvyšší argentinské soutěži. Do ligy za tým Vélez Sarsfield vlétl jako střela v šestnácti zápasech si připsal tři branky. Dále je také platným členem tamní reprezentace do 20 let.

Čím může Almada přispět k úspěšnému tažení City?

Mladík vyniká především svou rychlostí a vytříbenou technikou. Není proto divu, že je přirovnáván k největší hvězdě Argentiny ve službách FC Barcelony Lionelovi Messimu. Podle mnohých odborníků by se právě on měl stát „následníkem trůnu“, který Messi nebude opanovat věčně. Toho si je vedení City samozřejmě vědomo a proto neváhá za talentovaného fotbalistu zaplatit téměř 600 milionů korun! Dá se předpokládat, že takovou nabídku aktuálně šestý celek argentinské tabulky neodmítne. Má to ale jeden háček…

Přestupy Manchesteru City vyvolávají otázky

Přestupovou politiku Manchesteru už nějaký čas zkoumá FIFA. Té se nezdají detaily kolem podepisování smluv právě se zahraničními mladíky. Pokud fotbalista ještě nedosáhl plnoletosti, může přestoupit pouze za splnění několika zásadních podmínek. Podle FIFY se City v minulosti dopustilo prohřešků právě v této oblasti. Žádný jasný verdikt ještě nebyl vynesen, ale jestli se prokáže vina, Citizens mohou počítat se zákazem přestupů.

Jako východisko se jeví přesun Almady do jiného z celků, které vlastní společnost, v jejíž řadách se pohybuje také City. Je tak možné, že argentinský talent zatím vyrazí sbírat zkušenosti například do španělské Girony.

Foto: twitter.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články