Rýsuje se největší přestup historie. Saúdové nabízejí za hvězdu 300 milionů euro

Největší přestup fotbalové historie je na spadnutí. Saúdskoarabský Al-Hilal nabízí za jednu z největších světových hvězd 300 milionů euro, tedy zhruba sedm miliard korun.

i Zdroj fotografie: Al Hilal
                   

Jde o vůbec nejvyšší částku, která byla nabídnuta za přestup fotbalového hráče v historii tohoto sportu. Saúdskoarabský klub Al-Hilal vlastněný tamním veřejným investičním fondem učinil dosud nevídaný návrh. Francouzskému Paris Saint-Germain nabízí za přesun kanonýra Kyliana Mbappého podle zdrojů BBC Sport bezmála 300 milionů eur. Tedy více než sedm miliard korun.

Nabídka, která nejde odmítnout?

Astronomická přestupová částka údajně Pařížany přesvědčila. Vedení francouzského klubu již dovolilo Saúdům jednat přímo s produktivním kanonýrem a je připraveno nabídku přijmout. O nejdražším přestupu fotbalové historie tak rozhodne sám produktivní útočník spolu se svými agenty. Jak jsme již dříve informovali, vztah mezi Mbappém a Paris Saint-Germain se v posledních týdnech zhoršoval, což gradovalo absencí Francouze na předsezónním turné po Asii.

iZdroj fotografie: Reuters

Mbappé se již dříve nechal slyšet, že po vypršení svého kontraktu po konci nadcházejícího ročníku Paříž opustí. Úřadující šampion tamní Ligue 1 má tak poslední šanci svou nejcennější hvězdu zpeněžit. Po červnu 2024 by totiž Mbappé mohl odejít kdekoli jako volný hráč bez finanční kompenzace. Šéf Paris Saint-Germain Nasser Al-Khelafi však deklaroval, že možnost odchodu Mbappého zadarmo je „nemožná“ a klub udělá vše proto, aby Francouze prodal.

Mbappé versus PSG

Informace Sky Sports však hovoří o tom, že Mbappé je připravený v klubu setrvat a nadále pobírat astronomický plat včetně bonusů až do konce současné smlouvy. Odchovanec AS Bondy, který působil také v Monaku, by byl dokonce ochoten strávit celý nadcházející ročník na lavičce náhradníků a v létě opustit klub zadarmo. Zájem o něj totiž má kompletní evropská smetánka včetně Chelsea, Manchesteru United, Barcelony, Tottenhamu či Interu Milán. Nejpravděpodobnější by však byl jeho přesun do Realu Madrid, který o něj stojí dlouhodobě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zda Mbappé skutečně přestoupí do Al-Hilalu bude jasno za několik málo dní. Francouz by tak mohl výrazně překonat přestupový rekord svého současného spoluhráče Neymara. Za Brazilce Paris Saint-Germain utratilo v létě 2017 bezmála 222 milionů eur (5,3 miliardy korun). Třetím nejdražším přestupem je právě Mbappého transfer z Monaka do Paříže z léta 2018. PSG za něj zaplatilo 180 milionů eur (4,3 miliardy korun).

Měl by Mbappé kývnout na nabídku Al-Hilalu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články