Rvačka přímo na hřišti: Stovky fanoušků Trabzonsporu napadli hráče Fenerbahce. Pěsti a kopy létaly z obou stran

Bitka fanoušků s hráči přímo na hřišti? Turecký fotbal má na krku další pořádný skandál. Fotbalisté Fenerbahce se nenechali mlátit.

i Zdroj fotografie: Fenerbahce Spor Kulübü
                   

Takové scény na profesionální úrovni v dnešní době nebývají jen tak k vidění. Aby se hráči poprali s fanoušky přímo na hřišti, to je snad možné již jen někde na vesnici. A v turecké Süper Lig. Skandál se odehrál po šlágru Trabzonspor – Fenerbahce. K vidění byly strkanice, rány pěstmi, kopance a v podání jednoho z hráčů i kop z otočky á la Bruce Lee. Bojechtivých fanoušků naběhlo postupně na zelený pažit tolik, že hráči i funkcionáři Fenerbahce vzali nohy na ramena. Rozběsněný dav je pronásledoval do tunelu. A pořadatelé? Kapitola sama pro sebe…

První útočník a pak lavina

Souboj třetího s druhým týmem turecké ligy nebyl během utkání nijak třaskavý. Fenerbahce vedlo 2:0, domácí po změně stran srovnali na 2:2. Z vítězství se ale nakonec přece jen radovali hosté, pár minut před koncem rozhodl bývalý hráč Chelsea Michy Batshuayi. Po ukončení zápasu žlutočerní ve středovém kruhu slavili vítězství. Až do této chvíle tedy nic skandálního. Jenže sledovat rozjařené hráče hostů, to bylo moc na jednoho z fanoušků z tvrdého jádra. Vyběhl na hřiště, že si to s nimi vyřídí ručně. A pak se strhla mela.

Člen ochranky výtržníka povalil, než stihli přiběhnout pořadatelé, pustili se do něj hráči hostů. Samuel Osayi si bouchl pěstí, Jayden Oosterwolde si do ležícího chuligána kopl. Tato reakce ovšem rozběsnila fanoušky ještě více. Další jednotlivci, poté desítky a následně stovky vběhli na hřiště s cílem zapojit se do bitky. V naprostém chaosu rozdávaly obě strany rány i kopance. Kladiva se opět splašila bývalému hráči QPR Osayimu, který sundal běžícího fanouška ukázkovým knock outem.

Batshuayi Lee

Postupně si fotbalisté Fenerbahce uvědomili, že čelí obrovské přesile a dali se na úprk do tunelu. Někteří pořadatelé se snažili bránit fanouškům v napadání hráčů, řada jich ale jen přihlížela. Mezi mnoha šarvátkami vyčnívá Michy Batshuayi, který předvedl kop z otočky jak v akčním filmu. Domácího příznivce naštěstí netrefil do hlavy, ale „jen“ do ramene. Mnoho domácích příznivců se poté snažilo pronásledovat hráče do tunelu, kde vznikla obrovská tlačenice. Za dohledu řady pořadatelů i policistů.

Dá se očekávat, že Trabzonspor dostane tvrdý trest. Bude ale disciplinárka řešit i chování některých hráčů Fenerbahce? Po vcelku krátké době jde o další velký skandál tureckého fotbalu. Po prosincovém napadení rozhodčího předsedou Ankaragücü byly dokonce na týden pozastaveny v Turecku všechny soutěže.

Měli by být nejaktivnější bitkaři z týmu Fenerbahce potrestáni?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články