Rozhodčí si dělají, co chtějí. Je mi z toho zle, stězoval si Malinský po podještědském derby

Tomáš Malinský (v modrém) v utkání proti Jablonci. (zdroj: fkjablonec.cz)

Včerejší vypjaté podještědské derby, ze kterého Liberec i Jablonec po remíze 1:1 berou bod, ovlivnil podle záložníka Tomáše Malinského výkon rozhodčích. „Mrzí mě, že rozhodčí zvolil takový metr. Fotbal je o emocích,“ řekl po utkání. Rozhodčí Ondřej Pechanec totiž v utkání rozdal rekordních dvanáct žlutých karet. 

„Vyjádřím se ke své žluté kartě. Už na Spartě jsem dostal dle mého názoru nesmyslnou žlutou kartu. To nebyl žádný faul na žlutou,“ vyjádřil se Malinský k předchozímu zápasu. „V tomto zápase jsem dostal žlutou kartu úplně směšnou. Je mi z toho zle. Jestli mě míč trefí do břicha, rozhodčí pískne ruku a já jen řeknu: „Ne, bylo to do břicha.“ a rozhodčí Pechanec mi za to dá žlutou kartu, tak to vůbec nechápu,“ čertil se.

„Jsou jasné žluté karty a pak takovéto karty. Rozhodčí si tam dělají, co chtějí. Podívejte se na zákrok Kratochvíla na Balutu v 91. minutě. Baluta má naražený kotník, ze kterého mu teče krev a rozhodčí to pustí, že to nebyl faul,“ rozčiloval se osmadvacetiletý ofenzivní hráč. „Tak já nevím, kde to jsme. Tohle mě štve,“ dodal.

Žlutou kartu viděl i trenér domácích Petr Rada. (zdroj: twitter.com/fkjablonec)

Metr žlutých karet je zvláštní

„Neznám poměr žlutých karet pro Jablonec a pro nás. Myslím si ale, že je to jednoznačné. Získali jsme mnohem více žlutých karet a minimálně z poloviny nemusely být. Nemyslím si, že bychom nějak příliš komunikovali s rozhodčím a ty karty si zasloužili. Metr žlutých karet je zvláštní,“ uvedl pro klubový web. Jablonec však také s počtem žlutých přestupků nemůže být spokojen. Z celkových dvanácti žlutých karet jich získali pět.

Slovanu tak bude v sobotním utkání proti Baníku, ve kterém si definitivně může zajistit páté místo, kvůli kartám chybět jak Malinský, tak Baluta. „Je to nepříjemné. Nemáme zase tak široký kádr. Šanci tak dostávají mladší hráči. My s Balům (Alexandru Baluta pozn. red.) si alespoň odpočineme na pohár,“ dodal nejproduktivnější hráč v současném kádru Liberce.