Rozhodčí odvolal červenou kartu. Potom ji přesto udělil

Foto: 360tv.ru

Fotbal dokáže nabídnout mnoho kuriózních situací. A to nejenom takových, které plynou ze hry hráčů a jejich možných chyb. Řadu kuriózních situací dokážou vytvořit i rozhodčí. I když ti by se měli rozhodovat rychle a přesně, ne vždy k tomu dojde. Jsou tak situace, kdy si své původní rozhodnutí nakonec rozmyslí, a následně ho zase potvrdí. Přesně toto se stalo v druhé španělské lize.

Červená karta za faul

Co se zde vlastně stalo? Cristóbal Márquez, který hraje za tým Fuenlabrada, během zápasu fauloval svého protihráče. Toho si všiml rozhodčí a rozhodl se pro celkem tvrdý trest, kdy španělskému hráči udělil červenou kartu. Ten tak bez větších protestů odkráčel ze hřiště a mířil do kabin.

Z červené jenom žlutá

Nakonec se rozhodčí přece jenom rozhodl, že bude celou věc ještě konzultovat s video rozhodčím, zda se skutečně jednalo o tak zákeřný faul, který by znamenal červenou kartu. Video asistent pustil několik záznamů, ze kterých patrně vyplynulo, že to sice faul byl, ale takový, který měl být ohodnocen pouze žlutou kartou.

Návrat na hřiště

Fotbalista Cristóbal Márquez byl tedy povolán zpět na hřiště. Jeho původní červená karta tedy byla zrušena a za svůj faul si vysloužil jenom kartu žlutou, což v tu chvíli znamenalo, že tým Fuenlabrada nebude oslaben a že bude moci i nadále hrát v plném počtu. V tu chvíli nikdo netušil, že se tak nestane. Hráč povolaný zpět totiž předvedl naprosto zkratovité a zcela nepochopitelné chování.

A znovu červená

Cristóbal Márquez však svou druhou šanci rozhodně nevyužil tak, jak by se očekávalo. Ještě před tím, než hra pokračovala, se totiž dostal do konfliktu s hráčem soupeře, který podle všeho vyprovokoval. Rozhodčí mu tedy udělil žlutou kartu, tedy druhou v zápase, a tak si prohlédl také kartu červenou. Podruhé, a tentokrát už stoprocentně platnou, a tak mu nezbývalo už nic jiného než se skutečně odporoučet právě do sprch.

Foto: 360tv.ru