Rozčilený kouč Priske. Vyhodí z týmu hvězdu, která svými zkraty Spartě zkomplikovala boj o titul?

Trenér Brian Priske měl po ligové remíze s Mladou Boleslaví hodně vysoký tlak. Jedna z největších hvězd tým zase zradila. Za její další zkrat může Sparta tvrdě zaplatit.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Sparta v závěrečném utkání 27. kola remizovala na Letné s Mladou Boleslaví 1:1. Pro Priskeho jedenáctku to byl zápas hrůzy. Po vlastním gólu Kaana Kairinena sice dokázal vyrovnat Veljko Birmančevič, ale ve druhé půli se do osudu zápasu zásadně vložil muž, který začíná mít nálepku velkého potížisty. Jde o Angela Preciada.

Loket a vyloučení

Ekvádorský rychlík se v 59. minutě loktem ohnal po Bensonu Sakalovi, který jej předtím fauloval a byl vyloučen. Je to neakceptovatelné. Obzvlášť, když se zrovna vrátil poté, co byl suspendován. Tým tím poškodil. Interně si to vyřešíme. Červených karet máme v této sezoně mnoho,“ zlobil se Priske na webu AC Sparta Praha.

Nešlo o Preciadův první zbytečný prohřešek, kvůli kterému Sparta přišla o ligové body. Šestadvacetileté křídlo se na hřiště vrátilo po předchozím třízápasovém trestu, který dostalo za červenou kartu v derby se Slavií (0:0). Tehdy Ekvádorec kopnul Bořila do nohy. „Ta červená karta nám zničila zápas. Přišla zrovna v momentě, kdy jsme zrychlili hru a začali si tvořit šance,“ rozčiloval se včera Priske v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport.

Slavia vede, Priske zuří

Zaváhání Sparty zamíchalo kartami v boji o titul. Trpišovského Slavia totiž v sobotu porazila Bohemians 2:1, jak jsme na SportechŽivě také psali a po 27. kole vede o jediný bod tabulku fotbalové ligy právě nad rivalem z Letné. Do konce základní části chybí odehrát tři kola. Po ní následuje nadstavba. A jít do ní z prvního, nebo druhého místa? To je jako nebe a dudy.

Zbytečný zkrat a červená: Preciado po faulu Bořila v derby oplácel. Kopl slávistu do stehna

První místo zaručí výhodu domácího prostředí v posledním vzájemném souboji a při případné rovnosti bodů po konci nadstavby zajistí vítězi základní části titul. „Tahle ztráta nám boj o titul pochopitelně ztížila. Nezasloužili jsme si vyhrát. První poločas nebyl dobrý, nedodržovali jsme naše principy hry,“ řekl Priske pro iSport.cz.