Rooney předvedl další ze svých pověstných blikanců a byl po právu vyloučen!

Foto: dailymail.co.uk

Wayne Rooney už se zřejmě vidí jednou nohou zpátky v Anglii a jeho vystupování v americké MLS mu přerůstá přes hlavu. Rodák z Liverpoolu během posledního zápasu za DC United opět neudržel nervy na uzdě a pakoval se do útrob tamního stadionu předčasně! V duelu proti New Yorku udeřil protihráče do obličeje a naprosto po zásluze obdržel červenou kartu. Zkrat navíc předvedl už ve 24. minutě, takže své spoluhráče oslabil v tom nejhorším možném čase. Mnozí sportovní fanoušci se domnívají, že Rooney dělá už jen naschvály, protože chce ze zámoří co nejdříve odejít zpátky na Britské ostrovy. Jenže k té kýžené chvíli vede ještě poměrně dlouhá cesta…

Wayne Rooney se stane hrajícím trenérem, ovšem až začátkem příštího roku

Třiatřicetiletý útočník Wayne Rooney se po dvou letech strávených v zámořské MLS vrací zpátky na domácí scénu! Nebude ovšem bojovat v Premiere League, nýbrž ve druhé nejvyšší soutěži Anglie. Celek Derby County s ním počítá jako s hrajícím asistentem trenéra a později, pokud mu role lodivoda sedne, možná po vzoru Franka Lamparda brzy začne novou éru své kariéry. Přestup Rooneyho je již definitivně stvrzený, jenže k němu dojde až v lednu roku 2020. Do té doby je ještě oficiálně stále hráčem DC United a musí za něj tedy nastupovat. To se však hvězdě začíná pomalu, ale jistě, zajídat.

Někdejší hráč Manchesteru United či Evertonu nastoupil v dosud posledním utkání MLS proti New Yorku a od prvních okamžiků na něm bylo znát, že se fotbalem nebaví jako dříve. Svou frustraci navíc korunoval incidentem ze čtyřiadvacáté minuty, po němž se poroučel předčasně do sprch. Co vlastně známý bouřlivák tentokrát provedl? Při bránění rohového kopu se rukou ohnal po Cristianu Caseresovi, kterého silně udeřil do obličeje.

Zákroku si hlavní arbitr zápasu nejprve nevšiml, pomohl mu až systém VAR. Po zhlédnutí záznamu byl Rooney nekompromisně vyloučen. Ten si vztekle sundal kapitánskou pásku, předal ji spoluhráči a zamračený odcházel do kabin. Jeho spoluhráči toho o deseti mnoho nepředvedli a nakonec prohráli 1:2. Tím se United zkomplikoval i postup do play-off z Východní konference, kde momentálně zaujímá šestou příčku a potřebuje skončit minimálně na páté.

Rooneymu zřejmě tečou nervy a odnášejí to ostatní

Wayne Rooney není v USA šťastný. Negativní komentáře k tamní soutěži neustále sdílí také prostřednictvím sociálních sítí. Nedávno se pustil do kritiky příliš dlouhého cestování na venkovní zápasy slovy:

„Moc se těším na dvanáctihodinové cestování, i když by se všechno dalo stihnout za šest hodin. No jo, jenže tohle je MLS.“

O Rooneyho nespokojenost svědčí i fakt, že postupně přestal střílet branky a na trávníku je prakticky neviditelný (pokud nepočítáme emotivní výstupy a zákroky za hranou pravidel). V úvodních 25 zápasech za United nastřílel jedenáct branek, jenže od té doby, co začala sezóna nová, se netrefil ještě ani jednou. Jak dlouho tohle trápení on i jeho současný zaměstnavatel vydrží? To je otázka, na kterou možná brzy dostaneme odpověď.

Foto: dailymail.co.uk