Ronaldova premiéra vyšla skvěle. Nebyl ovšem sám

Cristiano Ronaldo ozdobil svou druhou premiéru v dresu Manchesteru United dvěma góly. Premiérové branky po reprezentační pauze ale vstřelili i někteří další hráči. Například Odsonne Edouard, jenž se přesunul ze Skotska do Londýna a Tottenham v londýnském derby sestřelil jako střídající hráč dvěma góly.

i Zdroj fotografie: Manchester United FC
                   

Ronaldo i Edouard vstřelili po dvou gólech

Největší pozornost včera samozřejmě upoutal Cristiano Ronaldo, jenž se vrátil na Old Trafford. A svůj návrat při vítězství 4:1 nad Newcastlem ozdobil dvěma góly. Po utkání poté přiznal, že z návratu byl velmi nervózní. Více se můžete dočíst zde.

Portugalský kanonýr nicméně nebyl jediný, komu se podařila premiéra v novém dresu. Otevírací duel čtvrtého kola Premier League mezi Crystal Palace a Tottenhamem totiž nabídl taktéž nového dvougólového střelce. Londýnské derby si podmanil střídající Odsonne Edouard. Francouzský útočník ještě na konci srpna odehrál derby mezi Celticem a Rangers, po reprezentační pauze už nicméně nastoupil za Orly.

Do duelu přišel v 84. minutě a přesně po devětadvaceti vteřinách dokázal skórovat. To tedy ani Cristiano Ronaldo nedokázal. Edouard následně skóroval ještě jednou, konkrétně ve třetí nastavené minutě a uzavřel účet utkání na konečných 3:0. Pro třiadvacetiletého útočníka to tak zcela jistě byl debut snů.

A ještě jeden „anglický“ debut měl chuť vítězství. V duelu mezi Watfordem a Wolvesem se střelecky prosadil jihokorejský forvard Hee-Chan Hwang, který podobně jako Edouard nastoupil jako střídající hráč. Pětadvacetiletý hráč prožil vynikající období své kariéry v Salcburku, ovšem po přestupu do Lipska už nezářil. Ve dvaceti ligových duelech nevstřelil jediný gól a tak zamířil na hostování do Wolvesu.

Hwang nastoupil do hry po hodině hry a trvalo mu přesně dvacet minut, než se dočkal branky. Vlci i díky jeho trefě zvítězili 0:2 a možná našli ideálního náhradníka za Raúla Jiméneze, jenž se mezitím už vrátil zpět do hry.

Debut v dresu německé Mohuče prožil dánský útočník Marcus Ingvartsen a i on se může radovat. Jeho tým vyhrál na půdě Hoffenheimu 0:2 a Ingvartsen k tomu přispěl brankou po dvou minutách na hřišti. Během léta se posílila i italská Venezia, nováček Serie A.

A ačkoliv nešlo o debuty, rozhodně musíme zmínit její včerejší duel na hřišti Empoli. Svůj první gól ve druhém utkání na Apeninském poloostrově vstřelil Thomas Henry, který dosud zářil v Leuvenu (loni jednadvacet branek, letos tři góly ve čtyřech duelech), poprvé taktéž ve druhém utkání se trefil i David Okereke, který stejně jako Henry přišel z belgické Jupiler Pro League. Nigérijský útočník byl na hřišti jen necelou minutu a jeho branka znamenala vítězství.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Lenka Šimánková

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund