Ronaldo se vytáhl parádním gestem

i Foto: usatoday.com
                   

Ačkoli je hvězdný záložník s portugalskými kořeny v posledních letech poměrně často spojován hlavně s řadou skandálů (viz obvinění z údajného znásilnění v USA, kvůli čemuž Juventus zrušil účast na americkém turnaji), občas se na veřejnosti blýskne také v tom lepším světle. Cristiano Ronaldo se rozhodl prostřednictvím svého oficiálního twitterového účtu popřát k narozeninám bývalému hráči Ajaxu Amsterdam, jehož slibně rozjetou kariéru ukončil kolaps, vinou kterého došlo k trvalému a nevratnému poškození mozku. Ronaldo za toto gesto zcela zaslouženě sklidil respekt u svých fanoušků a dokonce i v řadách těch, kteří jej v oblibě příliš nemají.

Obrovský talent před dvěma lety znenadání zhasl

Abdelhak Nouri patřil ve svých tehdy dvaceti letech mezi největší přísliby do budoucna nejen v rámci největšího nizozemského klubu. Dařilo se mu také v mládežnických reprezentačních výběrech. Všechno nasvědčovalo tomu, že z něj vyroste hráč obrovských kvalit. Jenže to by v červenci roku 2017 nesměl přijít přípravný zápas proti Werderu Brémy, ve kterém zkolaboval a následně musel být akutně převezen do nemocnice.

V minulosti jsme byli několikrát svědky podobných příběhů se šťastným koncem. V tomto případě ale bohužel ne. Náhlý kolaps v přípravě měla podle dalších zjištění na svědomí srdeční arytmie. Navíc byl pozdě použit defibrilátor, což se na vážnosti Abdelhakova stavu taktéž podepsalo.

Více než jeden rok nejistoty

Abdelhak zůstal dlouhých 13 měsíců v kómatu. Když se nakonec probral, přišla pro něj i jeho rodinu další krutá rána. Trvalé poškození mozku zapříčinilo, že je mladík od té doby schopen komunikovat pouze mimickými svaly v okolí úst a obočí. Z neurologického hlediska se jeho stav po téměř dvou letech od nešťastné události sice výrazně zlepšil, nicméně po stránce fyzické to zřejmě už nikdy nebude jako předtím. Rodina se však stále nevzdává naděje, že se Abdelhak jednou úplně uzdraví.

Ronaldova slova pronesená od srdce

Nouri nedávno oslavil dvaadvacáté narozeniny. Toho si všiml jeden z nejlepších fotbalistů současnosti Cristiano Ronaldo a poslal chlapci, jenž za první tým Ajaxu stihl odehrát pouhých 15 soutěžních utkání, dojemný vzkaz:

„Ahoj, Nouri, já jsem Cristiano. Chtěl jsem ti jen popřát všechno nejlepší k narozeninám a popřát, ať se rychle uzdravíš. Všechno nejlepší, chlape, drž se. Budeme v kontaktu.“

Své veřejné vystoupení na sociální síti korunoval ještě vzdušným polibkem, který bezesporu doletěl až na místo určení. Síla, kterou se rozhodl tímto aktem Abdelhakovi předat, bude v dalších bojích s nepřízní osudu určitě potřebná.

Foto: usatoday.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články