Ronaldo a alkohol. Berbatov prozradil, co Portugalec dělal na vánočním večírku Manchesteru United

Cristiano Ronaldo v dresu Juventusu Turín. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

I ve svých pětatřiceti letech patří stále bezpochyby k nejlepším světovým fotbalistům. O tom, jaký je Cristiano Ronaldo v soukromí se pro britský server Betfair rozpovídal bulharský útočník Dimitar Berbatov. „Měl jsem to štěstí zahrát si i jednu sezónu vedle Ronalda. Byl stoprocentní profesionál jak na hřišti, tak mimo něj,“ vzpomíná na společné časy v Manchesteru United dnes devětatřicetiletý bývalý hráč Monaka nebo Bayeru Leverkusen.

Podle Berbatova byla vždy Ronaldovou doménou naprostá přesnost a profesionalita. „Nikdy si nepamatuju, že by přišel pozdě na trénink. Byl vždy připravený v posilovně, po tréninku zůstával a pracoval na sobě, na své střelbě, pak šel plavat a pak zase do posilovny,“ nastiňuje jeho režim.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Jak byl soutěživý bylo vidět už jen při pohledu na jeho tréninkový plán, trénoval tak tvrdě, že byl odhodlaný být lepší než kdokoli jiný. Šlo to vidět i při malých tréninkových zápasech, které jsme měli nebo v zápasech, kdy nedal šanci nebo jsme prohrávali,“ pokračuje.

„On byl prostě vždycky nastavený být vítězem. To jsme v sobě měli všichni a proto jsme hráli za United,“ vzpomíná. i proto Portugalec za své působení v anglickém velkoklubu pod Sirem Alexem Fergusonem slavil hned tři mistrovské tituly, dvakrát FA Cup, anglický ligový pohár, ale i poslední triumf Manchesteru United v Lize mistrů.

Ronaldo a alkohol

„Tréninky byly občas jako války, každý v kádru nenáviděl prohrávat, bylo to skvělé prostředí jak živit odhodlání a hlad po vítězství,“ prohlásil. „Mimo hřiště ale i Ronaldo dělal vtipy, smál se i sám sobě a byl velmi přátelský. Pamatuju si, jakou zábavu jsme spolu zažili na vánočním večírku v Manchesteru, byl vtipný, jeden z nás, ale nikdy si nedal ani kapku alkoholu. To byl přesně jeho styl – naprostá soustředěnost a profesionalita,“ dodává.

Cristiano Ronaldo (v černobílé) proti Lionelu Messimu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Ronaldo za Manchester United odehrál celkově 292 utkání napříč soutěžemi, ve kterých vstřelil 118 branek a přidal i 69 asistencí. Poté zamířil za rekordních 90 miliónů eur (2,3 miliardy korun) do Realu Madrid, se kterým vyhrál Ligu Mistrů čtyřikrát. V červenci 2018 ho za 100 miliónů eur získal italský Juventus, kde slavil dva italské tituly.

Bristká média však spekulují, že by mohl po nadcházejících přestupových období opět obléci dres Red Devils. Podle redaktora britského deníku The Independent Miguela Delaneyho je na stole transfer na trase Cristiano Ronaldo – Paul Pogba.