Juventus se připravuje na překvapivou výměnu. Nabízí Cristiana Ronalda

                   

Cristiano Ronaldo patří bezpochyby stále mezi elitní světovou špičku. Je však otazníkem, zda jeho způsob hry zapadá do dnešních kolektivních systémů, které se v Bianconeri snaží nastavit současný kouč Andrea Pirlo. I proto sílí spekulace o grandiózní výměně, která by zároveň znamenala návrat pětatřicetiletého Portugalce na Old Trafford. Naopak na známou turínskou adresu by se mohl vrátit francouzský záložník Paul Pogba.

„Můžu říct, že tohle je konec Paula Pogby v Manchesteru United. Paul je z United nešťastný, protože již není schopen vyjádřit se fotbalově tak, jak by chtěl a jak se od něj očekává. Potřebuje nový tým, čerstvý vzduch,“ řekl jen před několika dny pro italská média vlivný fotbalový agent Mino Raiola. Právě návrat do Juventusu, kde před několika lety sedmadvacetiletý Francouz válel, se tak opět vracel na pořad dne.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Jak však prozradil redaktor britského deníku The Independent Miguel Delaney, na stole je i zajímavější varianta. „Během týdne jsem mluvil s lidmi ohledně situace Paula Pogby, která přepkvapivě souvisí i s Cristianem Ronaldem a skutečností, že Juventus by mohl mít zájem o výměnu,“ řekl v podcastu On The Continent. „Není to nemožné. Souvisí to se vším, co se v klubu odehrává. Juventus se snaží naordinovat si kolektivní myšlenku fotbalu,“ pokračuje.

„Zkoušeli to se Sarrim, teď zkoušejí totéž s Pirlem, ale je to téměř nemožné dokud je tam Ronaldo, protože tím stylem, jakým hraje skutečně nezapadá do kolektivního přístupu,“ uvedl. „Očividně to nebyl problém, kdy byl na svém absolutním maximu, ale teď to znamená víc než kdy jindy, že Juventus musí hrát určitým stylem,“ prozradil.

iZdroj fotografie: Reuters
Cristiano Ronaldo (v černobílé) proti Lionelu Messimu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Nyní je tu takové dilema, kdy manažer bude z dlouhodobého hlediska chtít vytvořit kolektivnější systém, ale zatímco to dělají, existuje pro jeho mužstvo snadné řešení. Prostě dostanou míč na Ronalda – ale problém je v tom, že je velmi náročné od toho hráče odradit,“ doplnil.

Ronaldo má navíc k Manchesteru United stále hluboký vztah. Několikrát zmínil, že časy pdo Sirem Alexem Fergusonem v dresu Red Devils patří mezi jeho nejlepší fotbalové vzpomínky a proto by nebylo divu, kdyby se chtěl na Old Trafford opět vrátit a ukázat se v prostředí anglické fotbalové smetánky. Naopak pro Paula Pogbu, který se nejen v letošní sezóně, pod Ole Gunnarem Solskjaerem trápí by mohl být návrat do Juventusu pod jiný herní systém i tempo živou vodou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články