Ronaldinho okomentoval (ne)přestup Mbappého do Realu Madrid a trápení Messiho v Paris Saint-Germain

Prošel francouzským Paris Saint-Germain i španělskou Barcelonou. Cestu míčového kouzelníka Ronaldinha, ač v opačném gardu, nyní zažívá kanonýr Lionel Messi. Jak Brazilec komentoval snažení svého bývalého spoluhráče?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Šest branek a čtrnáct asistencí. Taková je bilance argentinského kanonýra Lionela Messiho po první sezóně ve francouzské Ligue 1. V barvách tamního Paris Saint-Germain prožil statisticky nejhorší ročník v kariéře, přesto je čtyřiatřicetiletý fotbalista podle svého bývalého spoluhráče Ronaldinha spokojený. „Pokud je můj šťastný, je to správné rozhodnutí a já věřím, že je velmi šťastný,“ uvedl pro Daily Mail Brazilec o svém bývalém spoluhráči.

Prochází obdobím adaptace, ale má za sebou léta, kdy byl nejlepším hráčem na světě. Lidé říkali, že pro ně můj odchod z Barcelony a jeho odchod z Camp Nou bylo velké překvapení. Ale Barcelona vždy zůstane Barcelonou. Ve fotbale se přirozeně věci mění,“ podtrhuje dnes dvaačtyřicetiletý Ronaldinho, který prošel jak Barcelonou, tak Paris Saint-Germain. Katalánský klub se nyní podle něj musí zaměřit na nové a svěží talenty.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nyní musí klubová hierarchie přivést nové hráče s talentem, aby byla i nadále úspěšná. Už mají skvělého trenéra, který má kořeny v historii klubu,“ prohlásil s odkazem na působení trenéra Xaviho. „Je čas na přestavbu, nyní mají opět příležitost vytvořit skvělý tým. Ale nebude to snadné a budou potřebovat dostatek času. Přesto si myslím, že hráči budou stále rádi nastupovat za klub s logem Barcelony na dresu,“ doplnil vítěz Ligy mistrů, Copa América i Mistrovství světa.

Ronaldinho: Mbappé tvoří historii

Ronaldinho okomentoval také setrvání Kyliana Mbappého ve francouzském celku. Třiadvacetiletý útočník má podle něj plné právo rozhodovat o své budoucnosti. „Je to hráč, který by se mohl zapsat do historie a zaslouží si veškerý respekt, kterého se mu dostává. Tvoří historii a může nám neustále ukazovat svoje umění. V současnosti je nejlepším hráčem PSG,“ zhodnocuje výkony rodáka z Paříže, který měl namířeno do španělského Realu Madrid.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kdyby odešel kamkoli jinam, bylo by to jen proto, aby měl šanci být nejlepším hráčem v jiné zemi. Ve Francii už je nejlepší. Paris Saint-Germain má momentálně jedny z nejlepších hráčů na světě – Messiho, Neymara, Sergia Ramose,“ míní Ronaldinho s tím, že ve společnosti hvězdných spoluhráčů může Mbappé i nadále usilovat o velké úspěchy. Jedním z nich je také Liga mistrů, která chybí Pařížanům ve sbírce trofejí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články