Rodí se nový Messi? Šestnáctiletý mladík učaroval (nejen) fanouškům Barcelony

i Foto: barcablaugranes.com

Fotbalisté Barcelony si ve druhém kole španělské Priméra Division napravili reputaci a svého soupeře z Valencie přemohli rozdílem 5:2. Vítězství je o to cennější, že se trenér Ernesto Valverde musel obejít bez drtivé většiny svých tradičních útočných es. Lionel Messi a Ousmane Dembelé jsou momentálně na marodce a Luis Suárez ještě nebyl připravený nastoupit v základní sestavě, proto vedle Antoina Griezmanna dostal od začátku šanci šestnáctiletý rodák z z afrického státu Guinea Bissau Anssumane Fati. Výsledek? Mladík předvedl naprosto impozantní výkon a dokonce pomohl k výhře svým druhým přesným zásahem do soupeřovi sítě! Když pak v šedesáté minutě přepouštěl místo střídajícímu Suárezovi, aplaudoval mu celý stadion a okamžitě došlo i na srovnávání se slavnějším týmovým kolegou.

Fati se poprvé v základní sestavě rozhodně neztratil

Šestnáctiletý Ansu Fati momentálně těží z absence největších útočných hvězd Barcelony. Debut v dresu A týmu si odbil již ve druhém kole ročníku 2019/2020, kdy na hřiště přišel v 78. minutě a pomohl týmu k výhře nad Betisem Sevillou. Na svůj premiérový gól si ovšem musel počkat až do kola třetího. Běžela 46. minuta zápasu proti CA Osasuna, když Fati vbíhal na hřiště jako náhrada za Nélsona Semeda. O dalších pět minut později už se radoval z první vstřelené branky ve službách slavného klubu. Stal se tak vůbec nejmladším hráčem v historii španělské ligy, kterému se podařilo skórovat. A tímto úžasným počinem Fatiho trhání rekordů ještě zdaleka neskončilo.

Jelikož je Lionel Messi kvůli problémům s lýtkem stále zdravotně nezpůsobilý, Ousmane Dembéle se na trávníky v nejbližší době také nedostane a Luis Suárez se necítil natolik zdráv, aby mohl nastoupit od prvních minut, dostal proti Valencii Ansu Fati šanci v základní sestavě. Tento krok trenéru Valverdemu opravdu vyšel. Mladík totiž opět vstřelil důležitou branku a na jednu další dokonce přihrál, díky čemuž se stal rekordmanem ligy již ve druhé disciplíně v pořadí! Ze hřiště odcházel za vydatného potlesku domácích tribun, které si jej rázem zamilovaly.

Je srovnávání s Messim oprávněné?

Fanoušci Barcelony jsou z Fatiho výkonů opravdu nadšení a zároveň věří, že pod křídly katalánského giganta vyrůstá další Messi. Kouč Barcelony tato slova samozřejmě vnímá a věří, že se z nich mladému fotbalistovi nerozklepou kolena:

„Z toho srovnávání strach opravdu nemám. Fati se hodně soustředí na svůj vlastní vývoj a já do něj vkládám naprostou důvěru. Samozřejmě ve výsledku záleží pouze na něm samotném, jak se s nálepkou vycházející hvězdy popasuje, ale zatím to vypadá, že má ten správný přístup a tah na branku. V A týmu se uchytil skvěle, ale stále je potřeba tvrdě pracovat a neusnout na vavřínech.“

Až to dopadne jakkoli, Fati má za sebou skutečně snový úvod v jedné z nejlepších fotbalových soutěží světa. Doufejme, že mu aktuální forma dlouho vydrží.