Ročník hrůzy pro Vladimíra Daridu a vážné problémy národního týmu

i Foto: fotbal.hattrick.cz
                   

Jako by té smůly během roku již nebylo přespříliš. Vladimír Darida má za sebou sezónu plnou zklamání. Kromě toho, že se účastnil blamáže českého národního výběru v zápase proti Anglii, kdy ještě navíc vyfasoval kapitánskou pásku a nesl tím pádem značnou míru zodpovědnosti, za svůj současný klub v lize odehrál pouhých deset utkání vinou četných zranění. Dosud poslední stopku mu vystavil reprezentační duel s Brazílií a od té doby se Darida stále ještě nedal dohromady. Nyní přišla další krutá rána, když veřejně oznámil, že nebude schopný posílit družinu Jaroslava Šilhavého pro nadcházející klání s Bulharskem a Černou Horou. Jak si naše reprezentace bez svého důležitého článku sestavy poradí? A s kým dalším trenéři nemohou počítat?

Smutná bilance jednoho z nejlepších současných fotbalistů České republiky

Vladimír Darida by měl být ve svých osmadvaceti letech na absolutním vrcholu kariéry. Bohužel tomu jeho aktuální stav ani zdaleka neodpovídá. Rodák z Plzně přitom před šesti lety odcházel do zahraničí s velkým očekáváním. Za sebou měl již dva mistrovské tituly s domácí Viktorkou a prorokovala se mu zářná budoucnost. Jeho první štací mimo Českou republiku se stal německý Freiburg, kde vydržel dva roky a rozhodně patřil mezi kvalitnější členy kádru.

Momentálně již čtvrtým rokem kope za Herthu Berlín, kde ovšem na svůj úplně první ročník v hlavním městě zatím navázat nedokázal. Tenkrát se stal nejpracovitějším fotbalistou celé Bundesligy, kdy každý zápas naběhal v průměru 13,05 km. Dokonce se prý dostal do hledáčku Realu Madrid, jenže z těchto skvělých vyhlídek nakonec sešlo. Letošní ročník je pro něj zřejmě tím nejhorším, který ve své dosavadní kariéře zažil. Odehrál jen deset zápasů, třikrát se zranil. Nejprve jej v úvodu sezóny trápilo koleno, posléze se objevily svalové potíže. V této chvíli se zas jedná o zraněný kolenní vaz. Sám Darida komentoval svůj aktuální stav následovně:

„Na 99,9 procent se dvojzápasu nezúčastním. Sotva jsem doléčil svalové zranění, týden po březnovém reprezentačním srazu jsem si při tréninku natrhl postranní kolenní vaz, s čímž laboruji doteď a nemohu hrát naplno. Musím se doléčit, abych stihl začátek přípravy na novou sezonu.“

Český národní výběr hlásí potíže

Ze slov plzeňského odchovance je tedy více než jasné, že Jaroslav Šilhavý s ním pro nadcházející duely nemůže počítat. Bohužel se k němu přidává také další fotbalista, který byl aspirantem na kapitánskou pásku a roli lídra týmu. Na marodce je totiž stále i letenský Bořek Dočkal, který má za sebou operaci achillovky a podle dostupných informací bude mimo minimálně čtyři měsíce, když všechno půjde hladce.

Vyvstává tedy otázka, jestli někdo ze současných tuzemských fotbalistů může tyto dva borce adekvátně nahradit. Pokud se nikdo takový nenajde, budou vyhlídky na druhé místo v kvalifikační skupině vážně ohrožené.Tento rébus panu Šilhavému rozhodně nezávidíme…

Foto: fotbal.hattrick.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články