Řezníček pálí a Zbrojovka válí. Takového útočníka by chtěl mít každý tým v české lize, vyzdvihuje kvality kanonýra Jan Rezek

Velký podíl na úspěšném ligovém tažení Zbrojovky má útočník Jakub Řezníček. K vítězství ve Zlíně přispěl kapitán Brna dvěma góly.

i Zdroj fotografie: FC Zbrojovka Brno

Zatímco na svém hřišti se fotbalistům Zbrojovky nedaří, venku drží stoprocentní bilanci. Ve Zlíně byl hodně vidět Jakub Řezníček, který v 19. minutě poslal hosty do vedení. „Já jsem neměl ani čas přemýšlet. Vzal jsem si míč na špičku a hezky jsem se s ním otočil. Pak jsem viděl gólmana, jak rychle vyběhl, tak jsem spontánně šel do kličky a myslím si, že jsem to proměnil dobře,“ okomentoval pro O2TV Sport svou trefu zkušený útočník.

Penalta? Velká chyba, má jasno Procházka

Ševci měli několik šancí, v první půli ale neskórovali. „O poločase jsme si řekli, že to nic neznamená, že pokračujeme a chceme dál být aktivní a že další šance přijdou. Ale bohužel začneme druhý poločas tím, že nám soupeř odskočí z penalty, což byla velká chyba. Tam se asi ten zápas rozhodl,“ řekl reportérovi O2TV Sport kapitán Zlína Václav Procházka.

iZdroj fotografie: FC Zbrojovka Brno

Co se stalo? Filip Souček atakoval domácího gólmana, kterého hodlal bránit Joss Didiba. Udělal to ale tak nezodpovědně, že z toho byla penalta. Až to uvidí Honza Jelínek (trenér Zlína), tak bude nepříčetný, protože tím ten zápas vlastně rozhodl. Brno šlo do vedení 2:0 a Zlín už to pak měl strašně těžké. Didiba si asi ani neuvědomil, že to může být penalta. Šlo ale o nepřerušenou hru a penalta byla jasná,“ zhodnotil situaci expert O2TV Sport Jan Rezek.

Řezníček? Nesmírně důležitý

Penaltu s přehledem proměnil Jakub Řezníček, který má po sedmi odehraných zápasech bilanci čtyř gólů a tří asistencí. „Opět se potvrdilo, že Kuba Řezníček je pro Zbrojovku nesmírně důležitý. Takového útočníka by chtěl mít každý tým v české lize,“ je přesvědčený Rezek. V 59. minutě už Brno díky vlastní brance Didiby vedlo ve Zlíně 3:0. Ševci ovšem z utkání udělali drama.

Domácímu trenérovi vyšlo střídání, když Youba Drame nejprve vyzval ke skórování Janetzkého a v 82. minutě sám snížil na 2:3. Vyrovnání poté měl na hlavě Jakub Kolář, míč ale nasměroval těsně nad břevno. Stav se tak již nezměnil. Rozhodly dvě věci. Náš nepovedený vstup do druhé půle, kdy jsme u té penalty vypadli z koncentrace, a neproměňování šancí. Hlavně v první půli, kdy jsme měli tři vyložené příležitosti. Brno dnes bylo velmi efektivní, a to rozhodlo,“ zhodnotil duel trenér Jelínek.

Teď ještě zabrat doma

Kouč Zbrojovky byl pochopitelně mnohem spokojenější. Třikrát jsme vyhráli venku na Moravě. V Olomouci, v Ostravě a ve Zlíně. Máme z toho velice dobrý pocit, ale rádi bychom také připravili trochu radosti fanouškům v domácím prostředí. Je to super, body nám nikdo nevezme. Teď je to potřeba potvrdit v domácím utkání proti Teplicím,“ zmínil Richard Dostálek.

Brno zažívá velmi podařený návrat do české nejvyšší soutěže. Se třinácti body se Zbrojovka vyhřívá na pátém místě, navíc má zápas k dobru. Je neuvěřitelné, jak vstoupilo Brno do ligy. Myslím, že mu věřil málokdo. Zdravě se naštvali na lidi, kteří říkali, že to nepůjde. Valí hrozným způsobem. Za mě skvělá práce Ríši Dostálka,“ poznamenal trenér David Holoubek.

Patří Jakub Řezníček k nejvýraznějším osobnostem české ligy?