Restart bez trenérů. Baníku bude chybět Kozel i s asistenty, na lavičku neusedne ani jablonecký Rada

Zdroj fotografie: Reuters

Po více než měsíci se vrací fotbalová nejvyšší soutěž na české trávníky, ostravský Baník i Jablonec však budou při restartu postrádat své lodivody. Čtvrteční testy na přítomnost koronaviru odhalily nákazu v realizačním týmu Severočechů, ti tak v dnešním utkání proti brněnské Zbrojovce budou postrádat hlavního kouče Petra Radu. Problémy má i Baník, který odcestoval do Příbrami bez trenérského tria.

„Trenérský tým Jablonce tak zamířil do izolace a ligového zápasu s Brnem se zúčastnit nemůže,“ stojí v prohlášení na klubovém webu. „Vzhledem k přísným opatřením uvnitř týmu dochází ke kontaktu hráčů a realizačního týmu pouze na tréninkovém hřišti, kde se realizační tým pohybuje v rouškách a dodržuje předepsané odstupy od hráčů, takže nákaza hráčský kádr neohrozila,“ dodává.

Dnešní souboj proti brněnské Zbrojovce tak odkoučuje mládežnický kouč Džimis Bekakis, spolu s asistenty třetiligového béčka Jaroslavem Vodičkou a Tomášem Čížkem.

Baník bez Kozla

Problémy hlásí před sobotním utkáním v Příbrami i ostravský Baník. Ten do středočeské metropole odcestoval bez trenérského štábu, pozitivní testy na covid-19 vykazoval jak hlavní kouč Luboš Kozel, tak jeho asistenti Ivan Kopecký a Radek Slončík.

„Testování odhalila onemocnění covid-19 u všech členů trenérského tria včetně hlavního kouče Luboše Kozla, kterého proto zastoupí trenér béčka Ondřej Smetana s asistentem Ivo Stašem,“ oznámil klub. „Všechny infikované osoby jsou v karanténě, a pokud nenastanou žádné komplikace, mohly by být k dispozici pro další soutěžní utkání po reprezentační přestávce za dva týdny. Většina z marodů hlásí mírný či bezpříznakový průběh,“ stojí v prohlášení.