Fotbalový reprezentant se měl ve Spartě pohádat se šéfem Rosickým. Musí si hledat nový klub

Tenhle případ vejde do fotbalových dějin. Reprezentační záložník si postavil hlavu proti Spartě a následně se pohádal s ředitelem Rosickým. Nyní je bez angažmá.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Záložník Martin Hašek se proslavil způsobem, na který rozhodně nebude hrdý. Celá kauza se s ním táhne už od roku 2019. Po parádním podzimu, ve kterém patřil k nejlepším hráčům Sparty, začaly problémy. Hašek si odmítl převzít vybavení pro monitoring fyzické zátěže a následné testy prokázaly pokles fyzické kondice. Ale to byl jen začátek.

Sparta souhlasila s přestupem

V tu dobu se už o něj zajímaly zahraniční kluby. Tím nejlákavějším byl izraelský tým Maccabi Haifa. Za mládežnického reprezentanta nabídl nejprve 20 milionů, posléze přidal navrch dalších pět. A to už byla pro letenské vedení zajímavá suma. Jenže koncem ledna 2020 se měl Hašek podle informací Sportu pohádat se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým a následně odmítl odletět na soustředění do Španělska.

„Celá situace je pro mě nepochopitelná. Bavíme se o hráči, který se v našem prostředí jednoznačně zlepšil. Má za sebou nejlepší půlrok kariéry, ať už herní, tak statistický. V co ta situace vyústila, je pro mě naprosto nepochopitelné. Naprosto neuvěřitelná neprofesionalita. Martin se bude připravovat s béčkem,“ řekl tehdy pro iSport Rosický na tiskové konferenci.

Hašek měl chtít větší plat

Sparta za trest přeřadila Haška do třetiligové rezervy. Nicméně hráč měl stále domluvený přestup do Izraele. Vše už se zdálo jako hotová věc. Hašek absolvoval zdravotní prohlídku a následně se měl upsat Maccabi. K dohodě ovšem nedošlo. Syn bývalého českého reprezentanta a trenéra Martina Haška měl po klubu na poslední chvíli požadovat vyšší plat, což Izraelci neakceptovali.

Útočníka Chorého do Slavie přilákal obří plat. Tolik milionů by jinde nedostal

Místo zajímavého angažmá tak Hašek putoval do třetiligové rezervy Sparty. S tou však odmítl trénova. Následně doručil na Spartu, která si v minulosti nechala utéct současnou hvězdu Slavie, jak jsme také psali na SportechŽivě, jednostrannou výpověď. Spor se vyhrotil natolik, že dokonce skončil u Mezinárodní arbitráže CAS. Soud nakonec rozhodl, že hráč vypověděl smlouvu neoprávněně. Snížil však výši částky, kterou Sparta za porušení smlouvy po Haškovi požadovala: z dvaceti milionů na 2,3 milionu korun.

Každopádně trucování Haškovi zbytečně zničilo kariéru. Od propuknutí aféry střídá jeden klub za druhým. Působil v německém Würzburgeru Kickers, tureckém BB Erzurumsporu, polské Wisle Plock a nyní po jedné sezoně skončil v druholigovém řeckém celku Makedonikos Neapolis. Aktuálně si tak osmadvacetiletý záložník musí hledat nový klub.

Dokážete jednání Martina Haška pochopit? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články