Dlouholetý reprezentant v ohrožení: Bodné zranění a zlomenina. To ale nejsou jeho hlavní problémy. Hrozí mu trvalé následky?

Musel být hospitalizován. Bodné zranění a zlomenina nejsou hlavním problémem dlouholetého reprezentanta. Hrozí mu trvalé následky?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dlouholetý reprezentant Argentiny zažívá těžké časy. Od 7. ledna je hospitalizovaný a zatím není stanoveno datum, kdy bude z nemocnice propuštěn. A co se vlastně stalo? První zprávy hovořily o bodném zranění břicha a zlomenině klíční kosti. Postupně ovšem z Argentiny přicházejí ucelenější informace, včetně toho, že se Ezequiel Lavezzi nyní nachází v péči centra duševního zdraví v Buenos Aires.

Tři finálové porážky

Dlouhá léta válel za Neapol a PSG, se kterými vybojoval celkem 11 trofejí. Lavezzi také odehrál 51 utkání za národní tým. Společně s Messim, Agüerem, Di Maríou, Riquelmem nebo Mascheranem vybojoval zlato na olympijských hrách v Pekingu, další velké trofeje se ale nedočkal, i když mu utekly jen o vlásek. Ve finále mistrovství světa 2014 padli Albiceleste v prodloužení s Německem a dvě finálové bitvy z Copa América prohráli až v penaltovém rozstřelu.

V Neapoli působil Lavezzi pět sezon, během kterých odehrál 188 utkání s bilancí 48 gólů a 56 asistencí.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Osmatřicetiletý Lavezzi ukončil aktivní kariéru před čtyřmi roky. Nyní se vyrovnává s psychickými problémy, konkrétně prodělal hypomanickou epizodu. Jedná se o chronickou psychickou poruchu, která ovlivňuje náladu a může vést k sebepoškozování. Vyznačuje se také přehnaným množstvím energie, nespoutaností, neschopností spát, sklonem k podrážděnosti nebo například neustálou potřebou mluvit bez přestávky a neschopností kontrolovat myšlenky.

Lavezzi: Zašel jsem příliš daleko

Argentinský tisk uvádí, že hypománii předcházely problémy s alkoholem. „Mám hodně rád tequilu. Dříve jsem pil hodně vína,“ nechal se slyšet bývalý reprezentant. „Byl jsem na tom špatně, nebylo jiné cesty.“ Matías Vázquez z El Trece mluvil s Lavezzim těsně před nástupem na kliniku duševního zdraví. „Snažil jsem se dát do pořádku sám na jiné klinice v Buenos Aires, ale nešlo to. Neměl jsem na výběr… Je to těžké, ale musím to udělat. Musím změnit svůj život a své návyky. A to všechno musím udělat pro svého syna. Zašel jsem příliš daleko,“ cituje čtyřnásobného mistra Francie španělský deník Marca.

Argentinu reprezentoval Ezequiel Lavezzi v 51 utkáních. Zahrál si i finále Copa América a mistrovství světa.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Krvavé zranění utrpěl fotbalista při incidentu ve vlastním době. Co se tedy doopravdy stalo? „V časných ranních hodinách začal křičet a říkat, že v domě jsou lidé. Jeho bratr se začal rozhlížet a vzal nůžky. Bratr mu řekl, že tam nikdo není. Ezequiel Lavezzi trval na tom, že tam byli. V tu chvíli se dostal do stavu napětí a přestal se ovládat. Bratr ho popadl a upadli. Když Ezequiel padal, ucítil ostrou bolest. Povrchové rány na břiše mu způsobily tyto nůžky, nikoliv jiné zranění,“ vysvětlil Lavezziho právník Mauricio D’Alessandro.

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články