Favoritům na titul roste obávaný soupeř. Reprezentační záložník míří za desítky milionů k rivalovi

Ligová scéna žije zajímavými přestupy. Fotbalisty si mění několik ambiciózních klubů. No mění. Jde o desítky milionů korun. A fanoušci už se nemohou dočkat.

i Zdroj fotografie: FK Pardubice
                   

Už se o tom hovoří dlouho. Nyní se zdá být vše hotovo. Záložník Michal Hlavatý má z Pardubic namířeno do Slovanu Liberec. Kluby se údajně již dohodly na podmínkách přestupu. Jako první o tom informoval portál inFotbal. Na sever k rivalovi má rodák z Hořovic odejít za 20 milionů korun, což je na české poměry mezi těmito kluby nevídaná částka.

Hlavatý za 20 milionů

Hlavatého naháněl i Baník Ostrava, dokonce nabízel v součtu i více milionů. Zásadní však bylo, že do Liberce přišel trénovat Radoslav Kováč, který právě v pardubickém klubu na Hlavatém stavěl hru. „I když to tady neradi uslyší, Míša už Pardubice přerostl a měl by udělat posun. Je to můj názor, ale samozřejmě to bude otázka peněz, klubů, agentů a hlavně Míši,“ řekl Kováč ještě jako kouč Pardubic. Nyní s bohatým majitelem Slovanu Kaniou tvoří silný tým, který bude favoritům na titul zatápět.

Baník se nakonec spokojil s jinou akvizicí. Posílil ho Brazilec Ewerton, který už v Ostravě v posledních měsících hostoval. Nejproduktivnější hráč Baníku v uplynulé sezoně, autor 14 gólů a 5 asistencí, mění hostování na Bazalech v trvalý přestup. Se slezským klubem se dohodl na tříleté smlouvě.

Chorý do Slavie?

„Nejsme v pozici, kdy bychom si mohli kupovat hráče, na kterého si ukážeme. Máme nastaveny určité finanční mantinely. Ale tady jsme je o něco překročili. Je to opravdu výjimečná situace, protože investujeme do hráče, který tady za rok prokázal velikou kvalitu, produktivitu a rozdílovost. Je to investice, která nám dává smysl, i s ohledem na to, že jsme se po dlouhé době dostali do pohárů,“ prohlásil šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško. O kolik milionů šlo, ale neprozradil.

Urážky mezi spoluhráči z české reprezentace přímo na hřišti. Zachraňoval to Rosický

Znovu se také výrazně mluví o bombastickém přestupu útočníka národního týmu Tomáše Chorého, který se představil na mistrovství Evropy s hříšníkem Antonínem Barákem, jak jsme také psali na SportechŽivě. Měl by z Plzně odejít do Slavie. Dle novináře Jana Dočkal prý oba kluby dotahují formální záležitosti. Podle dřívějších zpráv by měla Viktorie dostat téměř 75 milionů korun. To by bylo opravdu senzace.

Co říkáte na poslední možné přestupy v lize? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články