Reprezentace pořád hraje jako pod Šilhavým. Co musí Hašek udělat, aby dostal tým ze zajetých kolejí?

Oba zápasy po nástupu trenéra Ivana Haška česká reprezentace vyhrála. Jenže s rozpaky. Výkony hodně připomínaly éru Jaroslava Šilhavého.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Po utkání s Norskem trenér Ivan Hašek mluvil o tom, že na výkonu je co zlepšovat. I zápas s Arménií Češi vyhráli 2:1, rozpaky ale narostly. „Ano, musím říct, že to platí dvojnásobně. Opět byly v naší hře věci, které jsme tam nechtěli. Na chybách samozřejmě budeme pracovat, ale Arménie ukázala, že zkrátka neprohrává víc jak o gól a že to není jednoduchý protivník,“ řekl na tiskové konferenci kouč českého nároďáku.

Výkon? Více o vůli než o kráse

V sestavě proti Arménii nastoupilo několik nováčků. „Bylo tam dost nových hráčů, takže nebylo možné, abychom byli sehraní za jeden trénink. V zápase ale bylo dost věcí, které jsme měli dělat líp všichni. Je jedno, jestli tam byli nováčci, nebo ne. Ale když to řeknu jinak, všechny ty nováčky jsem měl před sebou devět dní a všichni mají srdce a charakter. To je pro mě důležitější. Výkon celého týmu byl více o vůli než o kráse. Třeba na mistrovství Evropy to s Gruzií bude podobné,“ má jasno Ivan Hašek.

Kapitán Tomáš Souček v obou utkáních nahrál na gól.
iZdroj fotografie: Depositphotos

A co se trenérovi české reprezentace na výkonu proti Arménii nelíbilo? „Obehrávali jsme to pomalu a než jsme dostali míč z jedné strany na druhou, tak se soupeř snažil přemístit. Nedostávali jsme se ke kolmým přihrávkám, propadávali jsme represinku, mohli jsme řešit lépe některé míče za obranu,“ zmínil Hašek a dodal, že Češi musejí ještě více využívat standardní situace.

Rezervy v presinku

Kouč si hodně pochvaluje atmosféru v týmu, i mezi hráči na lavičce. „Já jsem obecně spokojený s tím, že všichni kluci, co byli na lavičce, tak žijí pro tým a nikdo si nestěžuje. Máme lavičku, která fandí, a i ty největší hvězdy dělají vše pro tým. Ať už to bylo v Norsku nebo nyní. Hrozně si toho cením a je to pro mě důležité,“ uvedl Hašek. Největší rezervy vidí v presinku. „Ano, je pravda, že na tomhle budeme muset zapracovat. Nebylo moc času během tohoto srazu se tomu věnovat, protože jsme řešili i jiné věci. Těším se, že až se sejdeme před Eurem, tak se tomu budeme věnovat detailněji.“

Českému týmu v utkáních s Norskem a Arménií nefungovala součinnost mezi jednotlivými řadami. Realizační tým musí v první řadě najít ideální sestavu. Že je to jednoduché? Není. Tak například: Jak složit obranu? Co s Krejčím, který je aktuálně bez formy a hodně na hřišti kazil? Trojice stoperů vzadu se nabízí ve složení Holeš, Hranáč, Zima. Klasická čtyřka by mohla hrát takto: Coufal, Holeš, Zima (Krejčí), D. Jurásek. Místo v sestavě asi mají jisté jen Tomáš Souček a Patrik Schick. Jak ale postavit zálohu a útok? Vše se odvíjí od rozestavení, což bude alfa a omega (3-5-2, 3-4-1-2, 4-4-2, 3-4-3, 4-3-3, 4-5-1).

Krejčí v základu: Ano, nebo Ne?

Variabilita je sice super, ale je potřeba, aby hráči nastupovali na postech, které jsou jim vlastní. To znamená konec experimentů, jako například s Chytilem na křídle. A jak by mohla vypadat ideální sestava? Staněk – Holeš, Krejčí (ve formě), Zima – D. Jurásek, Sadílek, Barák, Souček, Coufal – Chytil, Schick. Souhlasíte?

 

Měl by hrát Ladislav Krejčí v reprezentaci v základní sestavě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články