Rekordman Milan Petržela po letech promluvil o působení ve Spartě. Proč o něj na Letné nestáli?

Osmatřicetiletý záložník Slovácka Milan Petržela přestupoval v létě 2006 na Spartu s velkými očekáváními, avšak odehrál na Letné jen osm minut. Přesto na svůj kariérní posun vzpomíná kladně.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Zahrál si v dresu Viktorie Plzeň Ligu mistrů, německou Bundesligu a slavil vítězství také v reprezentačním dresu. Dnes osmatřicetiletý záložník Milan Petržela táhne k evropským pohárům rodné Slovácko, za které předvádí úctyhodné výkony. Zkušený středopolař pro Radiožurnál Sport zavzpomínal na svá předchozí angažmá i na chemii plzeňské kabiny.

Rodák z jihomoravských Hoštic-Heroltic poprvé nakouknul do seniorského fotbalu v barvách tehdy prvoligových Drnovic. „Každý z kluků z okolních vesnic chtěl hrát za Drnovice,“ vzpomíná Petržela s tím, že žádný z jeho bývalých spoluhráčů již ve vrcholovém fotbale nepůsobí. „Nikdo z nich nehraje, už to všichni zapíchnuli. Zůstal jsem jediný z nich, kdo hraje,“ dodává osmatřicetiletý středopolař.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Petržela posléze působil tři sezóny na Slovácku, než si jej vyhlédla pražská Sparta. Ta za něj zaplatila podle tehdejších odhadů zhruba osm milionů korun, přesto na Letné šanci nedostal a odehrál jen osm minut. „Asi se vedlo o dost nebo něco, tak mě tam trenér šoupnul, aby mi zavřel pusu,“ dodává s tím, že přesto vnímá své tehdejší fotbalové kroky jako správné a neměnil by.

S odstupem času se na to dívám tak, že to asi bylo dobře, že jsem nehrával a šel jsem na hostování někde jinde,“ doplňuje s tím, že zamířil na severočeskou Střelnici. „V Jablonci na hostování jsem pak hrál, sbíral jsem zkušenosti a beru to kladně. Vykopal jsem se v Jablonci. Kdybych zůstal ve Spartě, chodil na tribunu a nedostával bych se vůbec do hry, tak by mě to mohlo zabrzdit,“ tuší dnes.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

V Jablonci odehrál pouhý jeden soutěžní ročník, přesto o něj posléze Sparta již nestála. „Z Jablonce jsem se vrátil do Sparty a bylo mi naznačeno, že se se mnou nepočítá,“ míní s tím, že z toho důvodu využil nabídky západočeské Viktorie. „Tak mi dala možnost hrát ligu Plzeň. Tam jsem šel hrát, protože jsem tam měl spoluhráče z reprezentace, takže jsem tušil do čeho jdu a byl jsem tam spokojený,“ vzpomíná.

Na západě Čech posléze slavil jak čtyři mistrovské tituly, tak pohár a superpohár a zasáhnul také do řady utkání Ligy mistrů. „Vůbec nevím, jak si to sedlo. Sešlo se nás tam osm nebo devět ze Sparty a udělali jsme super partu. Pak přišel trenér Vrba, který byl na stejné vlně jako my a lidsky jsme si sedli,“ dodává majitel více startů v samostatné české nejvyšší soutěži.

Zdroj: Radiožurnál Sport

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“