Rebel Kanté nechce naskočit do restartované sezóny

i Zdroj fotografie: goal.com
                   

Francouzský fotbalový záložník N’Golo Kanté se zpátky na trávníky příliš nežene. S vedením Chelsea si vyjednal možnost individuálních tréninků a pokud se Premier League po koronavirové krizi rozjede, hodlá vynechat i zbytek sezóny. Klub jeho rozhodnutí údajně respektuje a netlačí, aby názor změnil. Není se ostatně čemu divit. Rodinná anamnéza hvězdného hráče totiž představuje riziko, pokud by čirou náhodou došlo k přenosu zákeřné nákazy. V neprospěch Kantého návrat pak hovoří také rasová příslušnost, která je podle posledních vědeckých studií mnohem náchylnější k vážnému průběhu nemoci Covid-19.

N’Golo Kanté vynechá minimálně společnou přípravu s týmem

Pandemie nového koronaviru si na území Velké Británie vyžádala obrovské množství obětí. Vláda v souvislosti s tím vydala celou řadu bezpečnostních opatření a fotbal byl mezi prvními aspekty běžného života, který musel jít na nějaký čas stranou. To se má ale brzy změnit. Jednotlivé týmy už mohou o počátku tohoto týdne trénovat ve skupinách, Chelsea se ke společné přípravě poprvé uchýlila už minulé úterý. Dostavil se na ni také devětadvacetiletý francouzský záložník N’Golo Kanté, který však po krátké rozmluvě s trenérem Frankem Lampardem zase odjel.

Britská média zjistila, že si mistr světa z roku 2018 vyjednal individuální podmínky a proto se bude i nadále připravovat v útrobách domácnosti. Dokonce prý hrozí, že v červnu nenastoupí do obnovené sezóny Premier League. Kantého obavy z nákazy stojí na reálných základech. Před dvěma roky totiž prodělal kolaps přímo na tréninku, načež se podrobil lékařskému vyšetření. Ačkoli nedošlo k odhalení žádné srdeční vady, je potřeba se míti na pozoru. Fotbalistův otec totiž zemřel poměrně mlád a stejně tak jeho mladší bratr, jenž prodělal infarkt.

Test na koronavirus hráči vyšel negativní

iZdroj fotografie: sportytell.com
Zdroj fotografie: sportytell.com

N’Golo Kanté se stejně jako jeho spoluhráči podrobil testu na přítomnost koronaviru v těle, který vyšel negativní. Ani to však rodáka z Paříže příliš neuklidnilo. Z posledních vědeckých studií totiž vyplývá, že lidé tmavé pleti se s nákazou potýkají mnohem častěji a také se v jejich případě mnohem více objeví těžší průběh. Nikdo si tuto skutečnost zatím nedokáže vysvětlit. Obezřetnost je pro na místě. A v kombinaci s Kantého rodinou anamnézou? Naprosto nezbytná.

Kanté v rebelantství každopádně není sám. Návrat na trávníky za současné situace vyloučil také útočník Watfordu Troy Deeney, který má doma nemocného syna a nehodlá jej kvůli obnovení zábavy pro veřejnost nijak ohrozit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení