Real Madrid v Lize mistrů opět prohrával, nakonec má bod. Nečekali jsme takové drama, přiznal Zidane

Bílý balet ani při svém druhém vystoupení v letošní sezóně Ligy mistrů nezvítězil. Na půdě Borussie Mönchengladbach prohrával po dvou přesných trefách francouzského střelce Marcuse Thurama, v závěru však snížil Karim Benzema a v nastaveném čase završil konečný výsledek 2:2 vyrovnávajícím gólem záložník Casemiro. „Je to výsledek, který nám připadá jako vítězství, i když není. Mohli jsme dát i tři branky, možná já sám jsem je mohl dát, ale nevzdali jsme se a ukázali jsme charakter,“ řekl po utkání pro uefa.com Eden Hazard.

Real Madrid přitom začal utkání jednoznačným tlakem. V 7. minutě vypálil zpoza pokutového území Casemiro, jeho rána však mezi tři tyče nezamířila. Po 16. minutách se dostal do velké šance i Karim Benzema, který si sklep ve vápně hrudí balón, ale ten zamířil jen nad bránu. Po půl hodině hry vypálil z dvaceti metrů Toni Kroos, ale jeho pumelici dokázal domácí brankář Yann Sommer vytěsnit.

Teprve ve 33. minutě se poprvé ocitli ve vápně soupeře fotbalisté Mönchengladbachu a v zápětí mohli slavit. Přesnou přihrávku Alessandra Pléy dokázal zúžitkovat Marcus Thuram a poslal domácí barvy do vedení. Do poločasu mohl Real vyrovnat, z úhlu se dostal před Sommera Marco Asensio, švýcarský reprezentant však dokázal zneškodnit i jeho ránu.

Druhé dějství pokračovalo stejným obrázkem, hosté drželi míč a tlačili se do šancí, zatímco Borussia spoléhala na rychlé brejky. Ve 47. minutě mohl vyrovnat aktivní Asensio, jeho rána však orazítkovala jen břevno. Naopak opět zaútočili domácí, Courtois po střele Pley jen vyrazil míč před osamělého Marcuse Thurama, který neměl se zakončením problémy.

Real Madrid zvýšil tempo, kontaktní gól však slavil až v 87. minutě. Casemiro vybídl ke střele Karima Benzemu, který aktobatickým pokusem snížil. Zidane v závěru vsadil všechno na jednu kartu a vyplatilo se. Stoper Sergio Ramos se posunul na hrot útoku, kde hlavou sklepl balón Casemirovi a ten vybojoval Bílému baletu první bod.

„Samozřejmě je to skvělý pocit dát poprvé dva góly v Lize mistrů a ještě proti Realu Madrid, ale uvítal bych spíše, pokud bychom brali všechny tři body,“ řekl po utkání Marcus Thuram. I přes vybojovaný bod nad favoritem byl vzhledem ke dvoubrankovému vedení zklamaný i kouč Mönchengladbachu Marco Rose. „Když dostanete dva góly na závěr a ztratíte body, není to dobrý pocit. Ale Real má kvalitu a nám v závěru chybělo hlavně štěstí,“ řekl.

„Nečekali jsme takové drama,“ přiznal po utkání kouč Realu Madrid Zinedine Zidane. „Ale ukázali jsme, že umíme reagovat,“ dodal.