Real Madrid se Lize mistrů pokusí napotřetí zvítězit, vyzve Inter. Chceme opět psát historii, prohlásil Zidane

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Jsou jedním největších aspirantů na úšatý pohár, přesto po dvou kolech Ligy mistrů mají jen bod. Svěřenci Zinedina Zidaneho po prohře se Šachťarem Doněck a remíze v Mönchengladbachu musí naplno bodovat, čeká je však papírově nejnáročnější soupěř. „Známe Inter Milán. Bude to těžký zápas, protože jsou skutečně dobrým týmem. Hrají fyzicky, ale jsou fotbaloví. Očekáváme složité utkání, pro nás je to finále a budeme k tomu takto přistupovat,“ uvedl Zidane.

Největší útočnou hrozbou Interu je bezpochyby útočník Romelu Lukaku, ten však vinou poranění stehna nezasáhl ani do víkendového ligového klání a jeho start je nejistý. „Znám ho dobře, hrál jsem proti němu spoustukrát,“ přiznává stoper Bílého baletu Raphael Varane. „Je to velmi dobrý hráč, avšak Inter je komplexní tým. Hrají vždy velmi organizovaně a staví na pevné obraně. Jsme připraveni, že proti nám nastoupí velmi silný protivník,“ dodává.

Z

I Inter v Lize mistrů neprožívá oslnivý start a potřebuje bodovat. Po dvou remízách proti Šachťaru a Mönchengladbachu má pouhé dva body. „Je to pro nás velmi důležitý zápas, stejně jako pro ně. Cílem je projít ze základní skupiny a dostat se co nejdále. Je nám jasná, že to bude náročný zápas, Real svou kvalitu v posledních letech několikrát potvrdil,“ řekl před utkáním kouč milánského celku Antonio Conte. „Samozřejmě máme ze soupeře respekt, ale přijeli jsme proto, že chceme ukázat naše karty a chceme hrát naši hru,“ dodal.

Podle Zidana je současná Liga mistrů mnohem náročnější, než předchozí ročníky. „Fotbal obecněji je jiný, je mnohem náročnější, ale krásnější. Už neexistují slabé nebo malé kluby, každý může skutečně porazit každého. Pokaždé, co vyhrajeme musíme být šťastní,“ dodal.

I přes nepříznivý start však cíl Realu zůstává jasný. „Chceme získat tři body. Loni jsme sice Ligu mistrů nevyhráli, ale letos ji chceme získat. Je to v mojí hlavě, je to i v myslích hráčů. Bude to těžké a náročné, budeme toho muset mnoho překonat. Ale budeme bojovat, abychom našeho cíle dosáhli,“ dodává. Utkání začíná ve 21:00 a přímým přenosem ho vysílá O2 TV.