Real Madrid se dočká nového stadionu

i Foto: realmadrid.com
                   

Příznivci Realu Madrid mají v poslední době opravdu hodně důvodů k radosti. Nejen, že pod vedením staronového trenéra Zinedina Zidana se hra celého týmu začíná konečně zlepšovat, před časem na veřejnost dokonce prosákly informace o plánované přestavbě jejich fotbalového svatostánku. Spekulace nyní potvrdil i prezident klubu Florentino Peréz s dovětkem, že rekonstrukce oficiálně odstartuje po posledním domácím utkání aktuální sezóny. Kolik budou práce stát? Raději se posaďte, Real za modernizaci Santiaga Bernabéu zaplatí 13 miliard korun!

Náročný finanční závazek bude vyřešen formou úvěru

Ačkoli je Real Madrid považován za jeden z nejbohatších fotbalových klubů na světě, ani on si nemůže dovolit takto finančně náročný úkon hradit ze svých kapes. Proto vedení oznámilo, že stavba bude hrazena z úvěru. Největší částku ze zmíněné sumy si ukrojí stavební práce, které byly vypočítány na 300 milionů eur. Zbytek peněz půjde na technické vybavení a další podobné inovace. Podle španělských médií klub penězi v tuto chvíli již disponuje a úvěr si sjednal u dvou bank ze severní Ameriky. Jak dlouho potrvá splácení astronomické částky? Přibližně 30 let!

Jaké změny mohou fanoušci očekávat?

Santiago Bernabéu se v následujících letech dočká nové fasády, kovových rámů umožňujících videoprojekci na unikátní obří obrazovce a speciálního osvícení, kterým bude připomínat současnou podobu arény Bayernu Mnichov. Dále je také plánováno zbudování zatahovací střechy, která dokáže stadion kompletně zakrýt v horizontu pouhých patnácti minut. Současné kapacity naopak zůstanou prakticky stejné. Rozrostou se maximálně o tři tisíce sedadel, což je oproti současným 81 tisícům opravdu zanedbatelné číslo.

Práce na stadionu zaberou přibližně tři až čtyři roky a budou prováděny zásadně mimo sezónu, takže působení Bílého baletu na domácí půdě nijak neohrozí. Hřiště jako takové zůstane v nezměněném stavu a prostory pro diváky taktéž. Florentino Peréz se netají nadšením a do světa hlásá, že zrekonstruovaný stánek bude tím nejlepším na světě. Uvidíme, jestli se jeho slova v budoucnu naplní. První nákresy ovšem vypadají opravdu skvostně!

Foto: realmadrid.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články