Real Madrid potvrdil příchod čtvrté nejdražší posily v historii klubu

Když padl příchod Kyliana Mbappého, zaměřil se Real Madrid na jiného hvězdného mladíka. Více zaplatil bílý balet v minulosti jen za trio Eden Hazard, Cristiano Ronaldo a Gareth Bale.

i Zdroj fotografie: Real Madrid CF
                   

I když disponuje Real Madrid v současné době skvělým středem záložní řady, vedení klubu myslí na budoucnost. Koneckonců Toni Kroos oslaví v lednu 33. narozeniny, Casemiro je jen o dva roky mladší a Luka Modrič je v šestatřiceti nejstarším v bílém baletu. Chorvat podepsal před nedávnem smlouvu na nadcházející sezónu, po které bude volným hráčem i Kroos. Casemiro je na Santiago Bernabéu vázán do konce června 2025.

Tchouameni? Real zaplatí až 100 milionů eur

Jedním z těch, kteří by postupně měli trio CMK nahradit, je Eduardo Camavinga. Devatenáctiletý Francouz už v letošní sezóně potvrdil obrovskou kvalitu. Real ho z Rennes koupil za 31 milionů eur plus 10 milionů v bonusech (dohromady cca 1 miliarda korun). Nedávná studie CIES Football Observatory přitom odhadla jeho tržní hodnotu na 78,2 milionů eur. Nyní potvrdil bílý balet příchod dalšího velmi talentovaného záložníka. Tentokrát se ale španělský mistr pořádně prohnul. Za Auréliana Tchouameniho zaplatí Monaku 80 milionů eur plus až 20 milionů v bonusech (dohromady cca 2,47 miliardy korun).

iZdroj fotografie: AS Monaco

Na získání Tchouameniho pracoval Real už od září. Jenže pak vedení klubu jako prioritu označilo příchod Kyliana Mbappého a jednání se záložníkem Monaka byla pozastavena. Velký zájem o něj projevoval i Liverpool s PSG. Odchovanec Girondins Bordeaux ale chtěl z francouzské ligy odejít. Když na konci května ohlásil Mbappé, že zůstane v Paříži, vrátil se Real Madrid k okamžitě jednání s Tchouamenim. A tentokrát mohl využít peníze, které měl připravené pro Mbappého. S hráčem si letošní vítěz Ligy mistrů plácl během pár dní.

Střed zálohy má Real vyřešený

Vzhledem k tomu, že Monako potřebuje peníze, i na této frontě přišla dohoda bez větších průtahů. Aurélien Tchouameni podepsal s Realem Madrid smlouvu na pět let. Je čtvrtou nejdražší posilou v historii bílého baletu. Španělský mistr tak má na dlouhé roky pořešený střed zálohy: Camavinga (19), Tchouameni (22), Valverde (23). Mladíci si ovšem místo v základu musejí vybojovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články