Real Madrid plánuje příchody velkých hvězd budoucnosti

Že Real Madrid pomýšlí na příchod Earlinga Haalanda, už jste určitě zaregistrovali. Co ale možná nevíte, že španělský velkoklub údajně krouží také kolem Kyliana Mbappého. Ten zatím válí v barvách Paris Saint Germain a jeho tržní hodnotu odborníci odhadují na necelých pět miliard korun.

Zdroj fotografie: getfootballnewsfrance.com

Přestože krize spojená s pandemií nového typu koronaviru, jenž způsobuje zákeřnou nemoc nazvanou COVID-19, aktuálně znemožňuje většině fotbalových klubů běžný chod, slavný Real Madrid už aktivně spřádá plány do budoucna. Ačkoli se jejich současné příjmy kvůli absenci peněz za vstupenky a televizní práva rovnají prakticky nule, tamní vedení pomýšlí na příchod fenomenálního Earlinga Haalanda. O této skutečnosti jsme vám informovali v jednom z předchozích článků, není to tedy pro vás žádná novinka. Co ale možná nevíte, že španělský velkoklub údajně krouží také kolem Kyliana Mbappého. Ten zatím válí v barvách Paris Saint Germain a jeho tržní hodnotu odborníci odhadují na necelých pět miliard korun.

Haaland může přijít ještě v tomto roce

Norský supertalent Earling Braut Haaland učaroval koncem minulého roku celému světu. Teprve devatenáctiletý útočník má za sebou povedené angažmá ve službách rakouského FC Red Bull Salcburk a jelikož mu manažera nedělá nikdo jiný, než sám velký Mino Raiola, dokázal z jeho dalších fotbalových kroků vytěžit maximum. O Haalanda stál anglický Manchester United, Bayern Mnichov či Real Madrid, on si ale nakonec vybral Borussii Dortmund, která jej sledovala prakticky od hráčských plínek.

Mladý kanonýr podepsal smlouvu na čtyři roky a v novém dresu se uvedl vskutku kouzelně. Dokázal se trefit devětkrát v šesti ligových zápasech, další přesné zásahy připojil také v pohárech. Pak bohužel přišla pandemie koronaviru, kvůli níž se veškeré evropské soutěže na neurčitou dobu zastavily, takže Haaland neměl možnost své ohromné statistiky ještě zlepšit. A podle zákulisních zdrojů už možná nebude mít šanci v Dortmundu vykonat víc. Stojí o něj totiž Real Madrid, který je ochoten zaplatit klidně i dvě miliardy korun, jen aby získal vytouženou náhradu za stárnoucího Karima Benzemu.

Zdroj fotografie: cricketsoccer.com

Mbappé může přijít v průběhu roku následujícího

Plány Realu Madrid pro nejbližší měsíce jsme tedy zmapovali a je jasné, že takto obrovský klub u vidin jednoho kalendářního roku zdaleka nekončí. Na povrch nyní vyplavaly informace, že by se družina bílého baletu mohla rozrůst také o jednadvacetiletého kanonýra Kyliana Mbappého, jenž doposud hájil barvy francouzského Paris Saint Germain, kam se nejprve na hostování a nakonec formou přestupu přestěhoval z Monaka.

Mistr světa z roku 2018 podle odhadů předních sportovních médií stojí kolem pěti miliard korun, nicméně současná koronavirová krize může s jeho cenou výrazně zamávat. A pokud by se tak stalo, skvěle zajištěný klub, jakým Real Madrid bezpochyby je, by této šance mohl využít ještě letos. Pokud ne, je podání oficiální nabídky naplánováno na rok následující. Sestava španělského giganta by hned vypadla o hodně vražedněji, nemyslíte?