Real Madrid má tajný trumf, který by mu měl pomoci k získání Haalanda

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Plány Realu Madrid na získání norského ostrostřelce Erlinga Haalanda z Borussie Dortmund nabírají na obrátkách. Podle informací španělského deníku AS by měl hrát klíčovou roli v přestupu dvacetiletého útočníka jeho spoluhráč ze všech úrovní norské reprezentace Martin Odengaard, který se v letošní sezóně začíná v dresu Bílého baletu prosazovat. 

Odengaard je jednou z největších nadějí pro budoucnost Realu Madrid. Vedení Bílého baletu věří, že právě on bude klíčovou postavou nadcházející generace spolu s hráči jako Vinicius Jr., Rodrygo, Federico Valverde nebo Andryi Lunin. Tedy mladíky, kteří ve španělském velkoklubu působí od velmi mladého věku a skrze hostování sbírají cenné zkušenosti.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Právě on by podle španělského deníku AS měl být klíčem k přestupu Erlinga Haalanda z Borussie Dortmund. Jak jsme před několika dny informovali, agent norského střelce Mino Raiola při přestupu z Salzbugu do Borussie Dortmund uzavřel s vedením německého klubu dohodu, podle které by se dvacetiletý útočník měl v roce 2022 přesunout z Westfalenstadion sbírat trofeje do jednoho ze světových gigantů.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Právě Odengaard by mohl pak překlonit misky vah mezi dvěma největšími zájemci – Manchesterem United a Realem Madrid na stranu španělského celku. Jednadvacetiletý Odengaard a dvacetiletý Haaland spolu prošli téměř všechny kategorie norské mládežnické reprezentace a jejich přátelství je zřejmé i ze sociálních sítí. Na norskou stopu však může spoléhat i anglický celek, je však otázkou, zda kouč Ole Gunnar Solskjaer na lavičce United vydrží vzhledem k neuspokojivým výsledkům další dvě léta.