Rána pro Šilhavého. Od reprezentace se odpojil hrdina EURA, nováčkem plzeňský talent – SportyŽivě

Rána pro Šilhavého. Od reprezentace se odpojil hrdina EURA, nováčkem plzeňský talent

Ani na další kvalifikační klání proti Bělorusku nebude český národní celek kompletní. Po remíze s Walesem nebude v týmu pokračovat hrdina evropského šampionátu Tomáš Holeš, naopak kouč Jaroslav Šilhavý dodatečně povolal trojici hráčů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Musíme měnit nominaci, zranění nás v těch zápasech limitují,“ přiznal po remíze proti Walesu trenér Jaroslav Šilhavý. Ten se však opět bude muset vypořádat s četnými absencemi. Chybět mu však bude jak záložník Antonín Barák, který obdržel druhou žlutou kartu v kvalifikaci a nesmí nastoupit, tak zraněný středopolař Tomáš Holeš. Z osobních důvodů se navíc od týmu odpojil také brankář Aleš Mandous.
Je to zase situace, kterou musíme řešit. Zvažujeme různé varianty,“ prohlásil asistent trenéra Jiří Chytrý k možným náhradám za hráče. Jednu z opor týmu v podobě Antonína Baráka by podle něj mohl nahradit například jeden z mladších hráčů. „Může tam nastoupit třeba Adam Hložek, do hry může jít i Michal Sadílek. Variant je více a vybereme takovou, o které budeme nejvíce přesvědčeni,“ prohlásil.


iZdroj fotografie: Fotbalová asociace ČR

Vždy uvažujeme o sestavě tak, aby to bylo nejprospěšnější pro naše mužstvo a vybíráme takové hráče, o kterých jsme přesvědčeni, že zápas zvládnou. Stejné to bude i tentokrát a týká se to všech případných změn,“ dodal. Naopak reprezentační kádr doplnila hned trojice nových hráčů. Dodatečně byl nominován třicetiletý záložník pražské Sparty David Pavelka a o rok mladší brankář Slovácka Filip Nguyen.

Vůbec poprvé se pak v reprezentační nominaci objevilo také jméno třiadvacetiletého záložníka plzeňské Viktorie Pavla Buchy, který dříve nastupoval za národní tým do jednadvaceti let. „Všichni se budou už v sobotu hlásit na hotelu v Praze, kde se národní tým připravuje,“ stojí v reprezentačním prohlášení. Český výběr poté odcestuje do ruské Kazaně, kde se na neutrálním hřišti bez diváků utká s Běloruskem.

Druhé místo nezdáváme, burcuje Šilhavý

Stadion bude prázdný, takže atmosféra bude nulová. Co se týče utkání, tak Bělorusové hráli v rozestavení 5-4-1, poctivě brání a hrají na brejky, takže to očekáváme i v našem vzájemném utkání,“ tuší asistent Chytrý. Trenér Šilhavý stále neztrácí naději, že Češi mohou vybojovat konečnou druhou příčku ve skupině. „Pořád jsme na druhém místě, nicméně soupeř má zápas navíc. Ale zase hraje s Belgií, což je silný soupeř,“ míní.

Takže ještě nevzdáváme boj o druhé místo, může se stát cokoliv. My máme dva zápasy, venku Bělorusko a doma s Estonskem, oba dva budeme chtít vyhrát. Nemáme to ale ve svých rukách, Wales je ve výhodě,“ zakončil.

Zdroj: FAČR, FAČR, FAČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 864 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit