Rána pro Pavelku. Kvůli zranění nestihne zápas s Anglií

Foto: worldfootball.net

Pokud se v prostředí českého fotbalu nachází nějaký smolař, bezpochyby můžeme zmínit zejména záložníka Davida Pavelku. Ten se totiž po sérii kvalitních výkonů znovu dostal do hledáčku trenéra reprezentace Jaroslava Šilhavého, který fotbalistovi hodlal dát příležitost v nadcházejícím kvalifikačním duelu s Anglií. Jenže Pavelka se těsně po oznámení nominace zranil a na trávníky se nevrátí minimálně po dobu pěti měsíců. Na jeho místo byl proto povolán mladý Lukáš Kalvach z Plzně.

Pavelka se rozehrál do velmi slušné formy

Osmadvacetiletý odchovanec pražské Sparty přijde po druhé za sebou o reprezentační sraz. Tentokrát může vinu přičítat zlomenině čéšky, kvůli níž bude mimo hru téměř půl roku. Záleží ale samozřejmě na tom, jak se bude odvíjet rekonvalescence. Pro hráče je to v současné době obrovská komplikace. Turecká liga, v níž Pavelka působí, má totiž za sebou už sedm ligových kol a on zatím nastoupil jen do tří z nich. Ve všech případech ovšem odvedl kvalitní práci, takže se zdálo, že by mohl postupem času opět zapadnout do základní sestavy. Jenže třetí vystoupení před domácím publikem z Kasimpasy se mu stalo osudným.

Fotbalista se poroučel ze hřiště už ve 42. minutě, kdy se po střetnutí s protihráčem skácel k zemi a nebyl ani schopný se pořádně udržet na nohách. Následné vyšetření potvrdilo jeho nejhorší možné obavy. Národnímu týmu bude chybět v obou nadcházejících duelech – kvalifikaci s Anglií i přátelském duelu se Severním Irskem.

Jaroslav Šilhavý se musí obejít i bez dalších hráčů

Trenér Jaroslav Šilhavý musí aktuálně řešit absenci mnoha fotbalistů, kteří by za normálních okolností samozřejmě patřili k jeho nominaci. Zranění kromě Davida Pavelky hlásí také obránce Marek Suchý, Tomáš Kalas a dlouhodobě je mimo hru i Bořek Dočkal. Situace se o to složitější, že zrovna proti Anglii se fotbalisté musejí vydat ze všech sil, aby si díky bodům udrželi druhou, postupovou příčku. Budeme tedy doufat, že i náhradníci si povedou dobře.

David Pavelka a jeho dosavadní sportovní cesta

David Pavelka začínal s fotbalem v mládežnických kategoriích ABC Baníku, odkud ještě jako kluk odešel do přípravky pražské Sparty. Tam si počínal natolik dobře, že následně dostal šanci i v letenském A – týmu. Jelikož byl ale tenkrát kádr Pražanů poměrně nabitý, musel odejít na hostování do Slovácka, kde se mu začalo opravdu dařit.

Sparta už o něj ale posléze nestála. Stěhoval se tedy do Slovanu Liberec, tentokrát již na přestup. Během tří let po Ještědem získal titul mistra soutěže a vypracoval se v elitního ligového záložníka, po němž začala pokukovat řada zahraničních celků. On se nakonec rozhodl vyslyšet vábení tureckého Kasimpasy, která sídlí v hlavním městě Istanbulu. Tam vydržel až dodnes. Doufejme, že se dá brzy dohromady.

Foto: worldfootball.net