Pyrrhovo vítězství pro Slavii. Není to pro nás dobrá zpráva, ví Trpišovský. V co musí sešívaní doufat?

Pražská Slavia dokázala zvítězit proti kosovskému FC Ballkani, přesto nemá postup do jarní fáze Evropské konferenční ligy ve svých rukou.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha

Sešívaní byli od úvodních minut aktivnější, střely Yiry Sora a Petera Olayinky však mezi tři tyče nezamířily. Bezbrankový stav zůstal i po úniku domácího Ermala Krasniqiho, jehož rána těsně minula bránu. V 55. minutě mohl otevřít skóre střídající Ewerton, ale ani on se z gólu po zásahu obrany kosovského celku neradoval. Jediná branka utkání padla až patnáct minut před koncem z hlavy Ondřeje Lingra, který využil přesného centru a zařídil vítězství.

Slavia zvítězila v Prištině 1:0, přesto trenér Trpišovský po utkání nebyl příliš spokojený. Vzhledem k vítězství tureckého Sivassporu proti Kluži totiž sešívaní nadále zůstávají na třetí příčce a postup do jarní části Evropské konferenční ligy nemají ve svých rukou. Červenobílým totiž nemusí v posledním utkání skupiny proti týmu z Turecka stačit ani vítězství. Sešívaní tak musí, jak zvítězit proti Sivassporu, tak věřit v neprohru kosovského Ballkani proti Kluži.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Samozřejmě to pro nás není dobrá zpráva, před zápasem jsme ale říkali, že musíme vyhrát své dva zápasy a udělat šest bodů. Pak teprve můžeme koukat, co bude dále. Do té situace jsme se dostali v prvních čtyřech zápasech, hlavně tedy ve dvojzápase s Kluží. Teď už můžeme jen vyhrávat. Polovinu máme za sebou, druhá polovina nás čeká příští týden,“ prohlásil na tiskové konferenci s tím, že Kluž je navíc v domácím prostředí silná, což Slavii nehraje do karte.

Trpišovský: Svoje jsme uhráli

Nám nezbývá nic jiného než doma vyhrát, porazit Sivasspor. To je to jediné, co můžeme udělat. Trochu jsme doufali v jiný výsledek, taková je ale realita. Svoje jsme uhráli, uvidíme, na co to bude stačit,“ dodal s tím, že po dvou porážkách s Kluží byl výkon proti Ballkani velkou vzpruhou. „Zápas byl náročný, soupeř má fakt kvalitu. Ukázali, že to jsou dobří fotbalisté. Už před začátkem skupiny jsem říkal, že budou hrát dobře, teď to potvrdili,“ přiznal.

Jsme rádi za vítězství, byl to těžký zápas,“ zdůraznil Trpišovský, který poděkoval i několika stovkám sešívaných příznivců, kteří zamířili povzbuzovat svůj celek do Kosova. „Kulisa ale byla dobrá, musím strašně poděkovat lidem, kteří za námi přijeli. Je pro mě neskutečné, v jakém počtu za námi na takový zápas dorazili, chceme jim za to strašně moc poděkovat. Bylo to skvělé, atmosféra jinak byla bouřlivá, klasický Balkán,“ chválil.

Postoupí Slavia ze skupiny Evropské konferenční ligy?