První dvě posily pro Baník Ostrava, a rozhodně zajímavé!

i Foto: sport.aktuality.sk
                   

Přípravy na další ročník Fortuna ligy jsou v plném proudu a zejména kluby z české TOP pětky se snaží všemožně posílit svůj stávající kádr novými tvářemi. Pozadu samozřejmě nezůstává ani Baník, který se definitivně vrátil mezi tuzemskou elitu a v základní i nadstavbové části soutěže obsadil pátou příčku. Jelikož si je vedení ostravského celku vědomo, že by se ještě spoustu věcí dalo vylepšit, oznámilo příchod prvních dvou letních posil, které by měly být díky svým bohatým zkušenostem opravdu výrazným přínosem. O koho jde a s jakými statistikami do týmu kolem Milana Baroše přicházejí?

Tomáš Smola

SFC Opava se letos senzačně udržela v nejvyšší české fotbalové soutěži, když poslední zisk důležitých bodů jasně dirigoval tamní veterán Pavel Zavadil. Nebyl ovšem jedinou výraznou postavou klubu z Moravskoslezského kraje. Fotbalovým fanouškům jistě utkvěly v hlavě také výkony třicetiletého Tomáše Smoly, který se stal oporou opavských útočných řad, což potvrdil skutečností, že s devíti brankami byl nejlepším střelcem klubu (potřetí za sebou). Ještě předtím brázdil druholigové trávníky v barvách Ústí nad Labem, rok strávil v řadách méně úspěšných pražských Bohemians.

V první lize bude hrát i nadále, nicméně v novém působišti. Jeho střelecká potence zaujala Baník Ostrava, který sice letos dokázal nasbírat pořádnou porci bodů, nicméně z hlediska gólů to nebyla až taková sláva. Ostravané si z první pětice tabulky vedli v této disciplíně úplně nejhůře. Překonala je dokonce i sedmá Mladá Boleslav s Nikolajem Komličenkem. Povede se Tomáši Smolovi uspět v disciplíně, kterou si o nové angažmá řekl?

Milan Lalkovič

Sigma Olomouc se bezprostředně po skončení ročníku 2018/2019 zbavuje svých největších tahounů, čemuž bychom mimochodem rádi věnovali také jeden samostatný článek. Vedení se již rozloučilo například s šikovným Lukášem Kalvachem, jenž zamířil do Viktorie Plzeň. Nyní jej následuje rodák z Košic Milan Lalkovič, jehož zase zlákal Baník Ostrava. Šestadvacetiletý Lalkovič je sice slovenské národnosti, nicméně již v útlém věku odešel fotbalově vyrůstat do zahraničí.

Čtyři roky působil v nižších kategoriích londýnské Chelsea, odkud se následně pakoval na hostování do anglického třetiligového Doncaster Rovers FC, nizozemského ADO Den Haagu, portugalského Vitória SC a dalších čtyř klubů brázdících nižší anglické soutěže, než se definitivně rozhodl ukončit snažení v boji o Premiere League. Po poslední krátké (dvou zápasové) epizodě ve skotském Ross County FC přišel do Čech, konkrétně do Olomouce. Tam se stal ihned platným článkem A-týmu, jenž sice nenastupoval pravidelně, ale když už se na trávník dostal, bylo o něm slyšet. Vstřelil pět branek, posbíral tři asistence. Ostravě by měl pomoci na kraji zálohy.

O jeho nové roli v Baníku se rozpovídal i sportovní ředitel Marek Jankulovski:

„Je to zajímavý krajní hráč, který má velkou kvalitu ve hře jeden na jednoho, jako mladý kluk prošel zahraničím. Věříme mu, má chuť do další práce a chce se ukázat. V Olomouci nedostával tolik šancí, my věříme, že zvýší konkurenci v kádru.“

Foto: sport.aktuality.sk

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články