Proč Ronaldo v Premier League paběrkuje? Trenér Manchesteru United Ten Hag promluvil o jeho nasazování

Jen z lavičky náhradníků sledoval portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo nedělní debakl Manchesteru United na půdě Manchesteru City 6:3. Jaká je podle trenéra Erika Ten Haga jeho budoucnost?

i Zdroj fotografie: Manchester United
                   

84 minut. Tolik minut odehrál celkem v uplynulých pěti utkáních portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo v anglické Premier League. Do posledního ligového kola navíc Portugalec ani nezasáhnula vyvstává řada otazníků nad jeho současnou rolí v týmu. Po návratu Antonyho Martiala po zranění se totiž zdá, že Ronaldo je pro trenéra Manchesteru United Erika Ten Haga až třetí volbou na post hrotového útočníka.

Podle nizozemského stratéga je přesto Ronaldo v dobré náladě. „Nevidím, že by byl nešťastný,“ prohlásil Ten Hag před čtvrtečním utkáním Evropské ligy proti kyperskému celku Omonia. „Je šťastný, dobře trénuje a užívá si to,“ doplnil s tím, že nasazování portugalského útočníka nemá, co dočinění s jeho možným odchodem z Old Trafford. „Nemá to nic společného s budoucností, s tím, co se bude dít v lednu nebo v příštím roce,“ zdůraznil.

iZdroj fotografie: Manchester United

Nechápejte mě zle, samozřejmě není nadšený z toho, že v neděli nenastoupil. Dotaz se však týkal jeho nálady na tréninku a v něm byl spokojený. Samozřejmě, že chce hrát každý zápas a je naštvaný, když nehraje,“ doplnil Ten Hag, který rovněž zatím nevyužívá Ronaldova bývalého spoluhráče z Realu Madrid Casemira. Brazilský reprezentant přitom přišel v léta jako vytoužená posila za bezmála 60 milionů eur (1,4 miliardy korun).

Ten Hag: Casemiro bude důležitým hráčem

Na jeho pozici zatím Nizozemec preferuje klubového odchovance Scotta McTominaye. „Zařazování do základní sestavy nemá nic společného s Casemirem, jde čistě o výkony McTominaye,“ přiznal s tím, že v budoucnosti počítá se zkušenostmi a schopnostmi třicetiletého středopolaře. „Jsem si jistý, že Casemiro bude hrát v mužstvu velmi důležitou roli. Všichni známe jeho minulost a množství titulů, které získal,“ pokračuje.

Na trénincích týden, co týden vidíme, čím může přispět. Skutečně bude důležitým hráčem. Jsem o tom přesvědčený,“ dodal trenér aktuálně šestého celku anglické Premier League.

Měl by Ten Hag více sázet na Ronalda s Casemirem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články