Proč nechce Jürgen Klopp pokračovat v Anglii? Prý mu vadí tamní klimatické podmínky

Foto: skysports.com

Bývalý německý fotbalista a v současnosti jeden z nejuznávanější trenérů na světě Jürgen Klopp kroutí již čtvrtou sezónu na lavičce slavného Liverpoolu a ještě minimálně další tři roky tuto funkci zastávat bude. Co ale plánuje posléze? To je zatím ve hvězdách. Podle posledních informací to ale vypadá, že v Anglii už dále pokračovat nehodlá, i když mu klub nabízí velice štědré finanční podmínky. Proč? Kloppovi prý vadí počasí typické pro Britské ostrovy a i když se to možná zdá neuvěřitelné, právě tento faktor nejspíše rozhodne o jeho dalších krocích.

Díky Kloppovi Liverpool povstal z popela

Rodák z německého Stuttgartu přišel na Anfield Road v roce 2015, kdy Liverpool už nějakou dobu nepatřil mezi elitu Premier League. Klub se potýkal s rozsáhlou krizí a proto hledal spasitele. S osobou Jürgena Kloppa přišel do týmu tvrdý režim, který sice mnoho hráčů nejdříve kritizovalo, ale posléze i oni museli přiznat, že přináší výsledky. Důkazem tohoto tvrzení budiž jarní triumf v Lize Mistrů a konečné druhé místo v rámci Premier League, kde se Liverpool až do posledního kola předháněl o titul s Manchesterem City. V sezóně aktuální zatím vede tabulku prestižní anglické soutěže s pohodlným náskokem pěti bodů.

Vedení Liverpoolu moc dobře ví, že nebýt Kloppa, žádný podobný úspěch by na pořadu dnů rozhodně nebyl. Právě proto se mu představitelé tradičního klubu rozhodli nabídnout novou, lukrativní smlouvu s výrazným předstihem. Podle zákulisních zdrojů by si zkušený kouč v případě podpisu vydělal každý rok bezmála 290 milionů korun. Jenže Klopp v současné době váhá, jestli chce v Anglii vůbec pokračovat…

Rozhodne o Kloppově budoucnosti nakonec počasí?

Byť se vám to může zdát naprosto zcestné, tak Jürgen Klopp není spokojený zejména s klimatickými podmínkami v Anglii. Právě na základě tohoto faktoru se tedy ve výsledku může rozhodnout, jestli po roce 2022 odejde hledat štěstí jinam. To ostatně potvrdil i trenérův agent Marc Kosicke slovy:

„Jürgen má stále poměrně dost času si všechno důkladně promyslet. Musíme počkat a uvidíme, jak se věci vyvinou. Možná, že stokrát omílané klimatické změny nakonec přinesou lepší počasí i do Anglie. Opravdu by se tenhle důvod neměl podceňovat. Kloppova manželka Ulla a Jürgen ráno vstávají – a je tma. Když se pak večer po práci opět shledají, je taky tma nebo je venku sychravo.“

Kloppovi se prostředí v Anglii zajídá, současnou smlouvu nicméně dodrží

Podle Kosickeho leze Kloppovi na nervy i zběsilé tempo Premier League, které neustává ani v časech, kdy je počasí snad v nejhorší fázi. V Německu, kde Klopp působil ještě před angažmá v Liverpoolu, to prý takhle nefunguje. Během zimní přestávky mají týmy několik týdnů dovolené a hned poté odlétají na přípravy do slunných destinací, aby mrazivým dnům unikly. Na Britských ostrovech je to naprosto opačně.

I když Klopp čím dál tím více přemýšlí o návratu do milovaného Německa, fanoušci Liverpoolu nemusejí mít strach, že by se k němu uchýlil předčasně. Jako už bylo řečeno, kontrakt má platný až do roku 2022 a hodlá jej dodržet stejně jako ve všech předchozích klubech. Pak ale s největší pravděpodobností zvedne kotvy.

Foto: skysports.com