Pro Vladimíra Daridu sezóna zřejmě předčasně skončila

i Foto: fotbal.hattrick.cz

Vladimír Darida nastoupil do obou uplynulých zápasů české fotbalové reprezentace. V přátelském utkání proti Brazilcům ovšem opouštěl hřiště hned na začátku druhého poločasu s bolestivou grimasou v obličeji. Podle všeho je na vině obnovené zranění stehna, kvůli kterému Darida vynechal několik posledních bundesligových zápasů. Pokud lékařské vyšetření spekulace potvrdí, pro českého záložníka sezóna skončila.

Přecenil své možnosti

Trenér Jaroslav Šilhavý se musel v průběhu reprezentační pauzy vyrovnávat s absencí kapitána Bořka Dočkala, jemuž zdravotní stav bohužel nedovolil do zápasů zasáhnout. Dlouhou dobu visel otazník také nad Vladimírem Daridou, který kvůli zraněnému stehnu nenastoupil v posledních třech utkáních berlínské Herty. Před srazem národního celku však odehrál část zápasu za juniorku, přičemž usoudil, že reprezentační zápasy už hravě zvládne. Sdělil tedy trenérovi, že je připraven nastoupit. Darida dokonce vyfasoval kapitánskou pásku a ze středu hřiště řídil hru celého týmu.

V prvních zápase proti Anglii se českému výběru vůbec nedařilo, což se podepsalo i na nepříliš lichotivém výsledku. Hráči se soupeřem od samého počátku nedokázali držet krok a Darida za stavu 0:3 opouštěl hřiště se sklopenou hlavou (utkání nakonec skončilo 5:0). Přípravný zápas s Brazílií se vyvíjel mnohem příznivěji. Češi odehráli výbornou partii, kdy na svého soupeře od začátku tlačili a lví podíl na tomto snažení měl právě kapitán Vladimír Darida. Bohužel ale jen v prvním poločase.

Zlomový okamžik přišel na začátku druhého poločasu

V 56. minutě se odchovanec Plzně naprosto nečekaně a bez cizího přičinění skácel na zem. Nikdo nejdřív nechápal, co se vlastně děje, ale Darida moc dobře věděl, odkud vítr vane. Na střídačku proto ihned signalizoval, že bude střídat a na hřišti jej nahradil Martin Frýdek. Nedoléčené stehno bohužel nevydrželo nápor, kterému bylo ve dvou reprezentačních duelech vystaveno a znovu se přihlásilo o slovo.

Českého záložníka nyní čekají lékařské prohlídky a jestli se obnovení problému se stehenním svalem skutečně potvrdí, osmadvacetiletý Darida už se v aktuální sezóně na hřiště s největší pravděpodobností nepodívá. Zatím přitom stihl odehrát jen 10 zápasů zejména kvůli špatnému zdravotnímu stavu. Nutno však podotknout, že do základní sestavy se nevešel ani tehdy, když byl zcela zdráv a připraven. Těžko říci, jak moc se další vleklé zranění podepíše na jeho stagnující fotbalové kariéře. S berlínským klubem má smlouvu až do roku 2021.