Přísná pokuta pro hráče Bayernu, který jel za nemocným synem

i Zdroj fotografie: internewscast.com
                   

Pokuty a disciplinární řízení za porušení bezpečnostních pravidel v souvislosti s pandemií nového typu koronaviru se ve světě sportu kupí jako na běžícím pásu. Nedávno jsme vás informovali například o Luka Jovičovi, jenž se navzdory karanténě odjel bavit do srbské metropole. Problémy pak měli také angličtí fotbalisté Jack Grealish s Kylem Walkerem, jejichž příběhy byly v podstatě jako před kopírák. Do této plejády se nyní připojil také obránce Bayernu Mnichov Jeromé Boateng, jenž jediný přišel s rozumným a lidsky pochopitelným vysvětlením. Musel totiž narychlo odjet za nemocným synem.

Boateng přispěje na konto německých nemocnic

Opustit bydliště v dobách pandemie koronaviru se jednatřicetiletému fotbalovému obránci opravdu nevyplatilo. Opora slavného Bayernu Mnichov Jérome Boateng se rozhodla opustit trvalé bydliště, přestože o tomto kroku neinformovala vedení klubu. Za to jej stihl trest v podobě tučné pokuty, která poputuje na bankovní konta mnichovských nemocnic. Ty se momentálně musejí starat o velké množství nakažených koronavirem, jenž způsobuje nemoc COVID-19 a přibližně ve 20 procentech má těžký průběh vyžadující hospitalizaci.

Za normálních okolností by se na hlavu Boatenga snesla vlna ostré kritiky ze strany veřejnosti, jako tomu ostatně bylo ve všech případech zmíněných v úvodní pasáži tohoto článku. Grealishovi, Jovičovi a Walkerovi bylo vyčítáno neuvážené ohrožení veřejného zdraví. Tentokrát je to ale jinak. Rodák z Berlína totiž nezamířil na žádnou alkoholickou party s prostitutkami ani neřídil vozidlo v podnapilém stavu. Jako správný otec vyrazil navštívit svého nemocného syna a celá akce se udála natolik rychle, že nestihl informovat své chlebodárce. Proti pokutě se veřejně ohradil v rozhovoru pro deník Bild, kde pronesl:

„Vím, že to z mojí strany byla velká chyba. Měl jsem o svém odjezdu vedení klubu včas informovat. Ale víte, myslel jsem pouze na svého syna, který na tom zdravotně není vůbec dobře. Ukažte mi palcem na jednoho otce, který by v takové chvíli okamžitě nevyrazil, aby své čtyřleté dítě v těžkých chvílích podpořil. Jestli si někdo myslí, že si můj přečin opravdu zaslouží pokutu, smekám před ním klobouk. Je to smutné.“

Boateng a jeho dosavadní sportovní kariéra

iZdroj fotografie: bavarianfootballworks.com
Zdroj fotografie: bavarianfootballworks.com

Jérome Boateng s profesionálním fotbalem začínal v barvách německého klubu Hertha BSC, odkud se později přes tříletou anabázi Hamburgeru a roční zastávce v Manchesteru City dostal až do Bayernu Mnichov, kde působí dodnes. Na konto si od té doby připsal řadu trofejí, včetně tří titulů mistra Bundesligy, vítězství v Lize mistrů i Superpoháru UEFA či skalpu zlaté medaile na mistrovství světa klubů. Skvělou práci odvádí také v německé reprezentaci, které už pomohl ke čtyřem prestižním oceněním.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koupili si vysněný dům v oblíbené lokalitě, na zahradě našli zakopané auto s hrůzným nálezem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Téměř světový rekord ukrajinského odstřelovače. Svůj cíl zasáhl na 2,7 kilometru, jde o skoro nemožný úspěch
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší