Priske po prohře s Libercem: Není to akceptovatelné. Zasloužili jsme si vyrovnat, v kabině jsem agresivní nebyl

Tři utkání, jedna vstřelená branka a dvě citelné porážky. Dánský trenér Sparty Brian Priske zažívá tragický vstup do sezóny. Po norském Vikingu jeho mužstvo nestačilo ani na Liberec. Co k tomu kouč řekl?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Letenští od prvních minut proti Liberci tahali za kratší konec. Úvodní trefu zápasu si připsal již po dvou minutách sparťanský odchovanec ve službách Slovanu Christian Frýdek. V 19. minutě pak po rohovém kopu poslal míč do vlastní sítě Jaroslav Zelený. Sparta dokázala snížit až patnáct minut před koncem zásluhou střídajícího Kryštofa Daňka, v závěru se však na další gólovou radost nezmohla.

Po tvrdém zákroku na hlavu hostujícího brankáře Oliviera Vliegena byl naopak vyloučen útočník Jan Kuchta, o jehož trestu rozhodne disciplinární komise v následujících dnech. Krize Sparty v úvodu sezóny tak nadále pokračuje. Po vypadnutí z předkola Evropské konferenční ligy nedokázali Letenští zvítězit ani na startu domácí soutěže. „Výsledek samozřejmě není dobrý. Nejsem s ním vůbec spokojený,“ prohlásil pro klubový web trenér Sparty Brian Priske.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Není vůbec akceptovatelné takhle prohrát utkání,“ doplnil s tím, že výkon ve druhé půli podle něj měl výrazně pozitivnější parametry. „Měli jsme mnoho standardních situací a hodně centrů do pokutového území soupeře, ale bohužel jsme vytěžili pouze jednu branku,“ komentoval s tím, že za odlišnou hrou v obou poločasech nestojí zvýšení hlasu v kabině. „Nejsem typ člověka, který by byl v kabině agresivní,“ přiznal.

Priske: Zasloužili jsme si vyrovnat

Snažím se hráčům pomáhat, což neznamená, že bych k nim nebyl tvrdý. Když jsme si v poločase zhodnotili standardní situace, ze kterých jsme obdrželi branky, dal jsem hráčům najevo, že při bránění standardních situací musíme být lepší,“ konstatoval dánský trenér podle něhož Sparta ve druhém poločase Liberec do ničeho nepustila. „Vytvořili jsme si skutečně mnoho šancí a myslím, že jsme si určitě zasloužili dát vyrovnávací branku,“ míní.

Spousta lidí teď bude říkat, že nejsme dobří a že na to nemáme. Nás to musí semknout. Jsem hrdý na to, že jsem sparťan,“ burcuje Priske s tím, že na současnou herní a výsledkovou krizi je jen jediná odpověď. „Každý v týmu, jak zranění hráči, tak i ti co nenastupují, realizační tým a všichni zaměstnanci klubu musí dále tahat za jeden provaz. Na tuto situaci, do které jsme se dostali, je jen jeden lék, a to tvrdá práce. Očekávám od hráčů každý den tvrdou práci,“ zakončil.

V čem je největší chyba současné Sparty?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články