Priske promluvil o ostrém faulu na Haraslína a možné absenci v Evropské lize. A co Sørensen?

Po vítězství nad Jabloncem se trenér Sparty Brian Priske vyjádřil ke gólům, i k ostrému faulu na Lukáše Haraslína. Jaký je stav zraněného Sørensena?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Sparta vyhrála i deváté domácí ligové utkání. Jablonec na svém hřišti porazila 3:0, když všechny góly vstřelili Letenští v úvodní půlhodině. „Myslím, že to byla zasloužená výhra. Už po poločase jsme vedli 3:0. Červená karta nám to udělala těžší. V prvním poločase jsme byli lepší tým. Byli jsme dominantní, měli dobré šance a dali krásné góly,“ zhodnotil zápas trenér Sparty Brian Priske.

Pomáhal i v obraně

Po dvou měsících dokázal skórovat útočník Jan Kuchta, který poslal Spartu do vedení. „Jsem dnes s jeho výkonem velmi spokojen. Už jsem na tiskovkách v poslední době říkal, že chci upozornit na jeho výkony. Dnes nám pomáhal s presinkem i v defenzivě. Je vždycky dobré, když vaši útočníci dávají góly. V poslední době neměl gól a zasloužil si to. Dneska možná neměl nejlepší zakončení, ale skončilo to v síti. Je to důležité pro jeho sebevědomí,“ řekl Priske k výkonu sparťanské devítky.

Lukáš Haraslín patří k nejproduktivnějším hráčům Fortuna ligy.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Druhý poločas přinesl mimo jiné ošklivý faul, když Štěpánek špunty promasíroval Haraslínovu holeň a mohl být rád, že viděl jen žlutou kartu. „Bylo to ošklivé, velmi ošklivé. Nejsem rozhodčí a nebudu mluvit o tom, jak se měl rozhodnout. Rozhodčí musí tyhle situace hodně zvažovat. Rozhodně to vypadalo jako velmi ošklivý zákrok. Bylo štěstí, že mohl pokračovat v zápase,“ zmínil dánský kouč Sparty, který doufá, že zákrok nevyřadí levé křídlo ze sestavy pro čtvrteční duel Evropské ligy. „Otázka je, jak to bude další dny. Bude to pro něj bolestivé. Každopádně to nejsou obrázky, které chceme vidět,“ doplnil trenér.

Lepší zápas od zápasu

Výborný výkon předvedl proti Jablonci Angelo Preciado. Zaznamenal gól a asistenci. „Má to těžké, přišel na konci přestupáku. Při reprezentačních srazech odlétá do Jižní Ameriky. To je pro něj složité. Je to normální, že se hráč potřebuje adaptovat. I kvůli tomu, jak náročná je česká liga i v porovnání s Jižní Amerikou a Belgií, kde před tím působil. Jsem opravdu šťastný za progres, který absolvoval,“ těší Priskeho.

Angelo Preciado zaznamenal proti Jablonci gól a asistenci.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Na tiskové konferenci došla řeč i na sestavu a jestli trenér nepřemýšlel, že by vzhledem ke čtvrtečnímu utkání Evropské ligy nechal některé hráče odpočívat. „Před každým zápasem řeším základní sestavu. Když máte vložené zápasy, vždycky musíte myslet i na ty další duely. Celkově se ale snažím vyhrát ten nejbližší zápas. To je pro mě nejdůležitější. Doufejme, že jsme získali sebevědomí a že si dokážeme výkon přenést i do čtvrtka na ten poslední zápas, který nás na podzim v Evropské lize čeká. Vybral jsem tým, kterému jsem věřil, že dokáže vyhrát,“ prozradil kouč Sparty.

Bude to těsné

A jak je na tom zdravotně Asger Sørensen? „Je to docela dobré. Poslední dny trénuje na hřišti. Absolvoval různá cvičení a běhá. Jeho uzdravení probíhá správným směrem. Jestli bude připraven ve čtvrtek a v neděli? Uvidíme, bude to těsné. Opravdu těžko říct. Další dny ukážou víc. Po těch deseti dnech od zranění udělal progres,“ řekl Brian Priske ke stavu dánského stopera.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články