Přišel, viděl, zachránil od sestupu. Bude Karel Jarolím pokračovat na lavičce Mladé Boleslavi?

Zdroj fotografie: Reuters

Po čtyřech letech se vrátil na trenérskou lavičku, aby zachránil Mladou Boleslav, bojující o záchranu. Čtyřiašedesátiletý kouč Karel Jarolím svou misi splnil, jak však přiznává, na první vítězství čekal příliš dlouho.

Bylo to těžší, než jsem si myslel. Spoustu bodů jsme promrhali, když jsme neproměňovali šance a dělali hloupé chyby, které soupeři dokázali potrestat. Načekal jsem se na první vítězství sakramentsky dlouho, adrenalinu jsem měl při bojích o záchranu až dost,“ vzpomíná pro klubový web Jarolím, jehož svěřenci desetkrát v řadě nevyhráli, čímž vytvořili nový klubový rekord.

O samotném sestupu klubu však nikdy neuvažoval, pomohly navíc i posily v podobě Jaromíra Zmrhala, Jiřího Skaláka, Tomáše Malínského nebo Ladislava Takácse. „Že se nezachráníme, jsem si vůbec nechtěl připouštět, i když jsme v zimě měli minimum času na koncepčnější práci. Spousta hráčů přicházela v průběhu soutěže a nové mužstvo se tvořilo za pochodu,“ pokračuje pro fkmb.cz.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Ano, dorazila známá jména, kvalitní hráči, ale nebyli v optimálním fyzickém ani psychickém rozpoložení, scházela jim aktuální herní praxe. Chvíli trvalo, než se kluci dostali na patřičnou úroveň,“ doplňuje Jarolím, podle kterého byly největším tlakem jeho vlastní cíle. „Tlak na sebe jsem si vytvářel hlavně já sám. Vždy jsem se snažil s mužstvem pracovat a připravit ho na každý další zápas tak, aby se nám podařilo uspět,“ dodává.

Pro klubový web rovněž prozradil, že v Lokotrans aréně bude pokračovat i v nadcházející sezóně. „Fotbal je můj život. Kdybych cítil, že jsem unavený, nebo že mě to nebaví, vykašlal bych se na to. Byl jsem delší dobu bez trénování a přiznám se, že mi to chybělo. I když jsem se naučil žít s tím, že bych třeba fotbal už nikdy nedělal,“ pokračuje bývalý kouč pražské Slavie nebo české reprezentace.

„Ale mám pořád motivaci. Když vidím, že se ti kluci pod naším vedením zlepšují, je to pro mě ta nejlepší odměna,“ zakončil.

zdroj: fkmb.cz, transfermarkt.com, fortunaliga.cz