Přijde mistrovská Slavia o své dva největší klenoty?

                   

Od začátku letního přestupového období bylo jasné, že fotbalisté Slavie budou na trhu velice lákavým zbožím. Nedávný odchod slovenského záložníka Miroslava Stocha je toho ostatně jasným důkazem. Po definitivním ukončení spekulací kolem očekávaného přestupu Tomáše Součka, jenž v Praze nakonec podepsal novou lukrativní smlouvu na pět let, se do dalšího víru dohadů dostala africká akvizice v barvách Sešívaných. Simon Deli a Michael Ngadeu utvořili během posledních několika sezón stabilní obranný val, jenž dává soupeřům jen pramalou šanci skórovat. Do nového ročníku by ovšem družina Jindřicha Trpišovského mohla jít oslabena právě o tyto dva skvělé obránce, jež podle zákulisních informací lákají zahraniční kluby. Jak reálné jsou šance, že od svého současného zaměstnavatele skutečně odejdou?

Loučení Simona Deliho je podle všeho na spadnutí, pomoci mohou fanoušci

Sportovní média u nás i v zahraničí v nedávné době začala poměrně hlasitě debatovat nad budoucností Simona Deliho z Pobřeží Slonoviny, který se vypracoval v elitního stopera české ligy, za což sklízel řadu pochvalných komentářů napříč všemi tuzemskými kluby. Jaroslav Tvrdík stále ve skrytu duše doufá, že tento šikovný fotbalista zůstane i nadále hráčem Slavie, nicméně ve smlouvě má zakomponovanou výstupní klauzuli.

Podle hlavního trenéra Sešívaných Jindřicha Trpišovského o Deliho projevilo zájem hned několik zahraničních celků se zvučnými názvy, takže je čistě na něm, jestli se rozhodne zda nadále setrvá v Praze a nebo vyslyší vábení nových výzev. Konkrétně na jeho adresu kouč pronesl:

„Je to o Simonovi, je to o nás bez nás. My samozřejmě pevně věříme, že zůstane. Když s ním mluvíme, víme, jak mu na Slavii záleží. Kdyby neměl ke Slavii takový vztah, už je dávno pryč. Je to pro něj hodně těžké rozhodnutí, i vzhledem k tomu, že rodina je v Africe. Je tam víc faktorů.“

Toho všeho si je samozřejmě vědom také již zmíněný předseda představenstva Jaroslav Tvrdík, který se rozhodl hrát na emocionální stránku fotbalisty. Na sociálních sítích totiž vyzval fanoušky, aby Deliho svými zprávami přemluvili. Jak budou úspěšní? To se dozvíme během několika dnů.

Michael Ngadeu je stále opředený otazníky

Kolem Michaela Ngadeu je prý také poměrně rušno, jenže v tomto případě zatím nelze nic komentovat, jelikož je fotbalista momentálně ve své rodné Africe, kde ještě před pár dny bojoval za národní výběr Kamerunu v africkém šampionátu. Během celé sezóny jel naplno, takže se dá předpokládat, že od vedení Slavie dostane pár dnů zasloužené dovolené. Na adresu jeho dalšího setrvání v klubu se vyjádřil rovněž Jindřich Trpišovský takto:

„Ohledně jeho budoucnosti? Udělali jsme hodně práce, abychom mohli hrát poslední předkolo Ligy mistrů. Dělali jsme na tom všichni společně. Doufám, že i Míša si to uvědomuje. Že nám k velkému snu, který máme, při dvojzápase pomůže a zůstane.“

Samozřejmě budeme jako Češi přát Slavii, aby svého klíčového muže základní sestavy udržela, protože evropské poháry jsou pro další růst tuzemského fotbalu skutečně důležité. Nicméně musíme přiznat, že cizina je pro hráče jako takového přeci jen o něco lákavější. Ale zatím je brzy vynášet jakékoli soudy…

Foto: stwity.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články