Přijde Fortuna liga o své největší hvězdy?

                   

Přestupový trh se opět začíná probouzet k životu. Poměrně hlasitě se začíná hovořit o tom, že by tuzemské trávníky mohlo opustit hned několik zvučných jmen, o které je enormní zájem v zahraničí. Jací fotbalisté před další sezónou zmizí z české nejvyšší soutěže?

Patrik Hrošovský

Jeden ze strůjců úspěšného plzeňského tažení v posledních letech už nejspíš v barvách Viktorky dlouho nezůstane. Ačkoli by vedení klubu o reprezentanta Slovenska nerado přišlo, chápe, že v sedmadvaceti letech má možná poslední možnost okusit zahraniční soutěž. Zájem o něj dlouhodobě projevují týmy z Belgie, Německa a Anglie, takže zůstává otázkou, pro jakou štaci se šikovný záložník nakonec rozhodne. Plzeň ale na 99 % bude muset pro příští ročník sehnat adekvátní náhradu, což vzhledem ke kvalitám Hrošovského nebude vůbec snadné.

Libor Kozák

Útočník Libor Kozák má zkušeností ze zahraničí na rozdávání. V minulosti působil v anglické Aston Ville či italském Laziu Řím. Bohužel jej ovšem napříč celou fotbalovou kariérou trápí četná zranění, kvůli nimž se nikdy nedokázal naplno prosadit. Snad i proto po neúspěšném restartu kariéry v druholigových italských klubech odešel zpátky do Čech. Usídlil se na Severu ve Slovanu Liberec, kde herně konečně pookřál. V devíti zápasech dokázal sedmkrát skórovat a teď doufá, že ke konci sezóny přijde další zajímavá nabídka ze zahraničí. Ve svých devětadvaceti letech má ještě určitě co nabídnout.

Michael Ngadeu

Slavia Praha se letos opravdu předvedla jak domácí scéně, taky pohárové Evropě. Její spanilou jízdu Evropskou ligou dokázala zastavit až Chelsea, kterou ovšem český celek potrápil nejvíce ze všech soupeřů. Lví podíl na úspěších Pražanů má bezesporu kamerunský stoper Michael Ngadeu, jenž pravidelně nastupuje v základní sestavě a odvádí impozantní výkony. Těmi na sebe upoutal pozornost klubů z Francie či Anglie. Jeho odchodem může Slavia vydělat astronomickou sumu.

Tomáš Souček

Slavia by mohla přijít hned o dva klíčové hráče současně. Tomáš Souček se těší dlouhodobému zájmu týmů z ciziny a jeho odchod je doslova na spadnutí. Pro Pražany to bude sice bolestná ztráta, ale částka nad 200 milionů korun, kterou za hráče utrží, by jim měla spravit náladu.

Florin Nita

Sparta se v letošní sezóně i nadále potácí ve výsledkové mizérii. Pomoci jí nedokázala ani plejáda velkých fotbalistů, k nimž se bezpochyby řadí také rumunský brankář Florin Nita. Ačkoli je v současnosti jedničkou Rudých, zájem je o něj v Anglii. V létě by tedy mohl odejít.

Michal Trávník

Čtyřiadvacetiletý talent s ryze fotbalovým jménem mohl z Česka odejít už během zimní přestávky. Kdyby se tenkrát nezranil, určitě by přestup do Anglie nebo Německa vzal za své. Nyní už je zase zdráv a sází jednu branku za druhou. Dovrší konečně kýžený posun v kariéře?

Foto: dailymail.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články