Cristiano Ronaldo na Camp Nou? Prezident Barcelony Laporta vysvětlil strategii klubu

Cristiano Ronaldo a Barcelona. Zdánlivě nesourodé spojení mohlo být ještě před nedávnem podle zákulisních spekulací skutečností. K možnému přestupu zkušeného Portugalce se vyjádřil prezident Barcelony Joan Laporta.

i Zdroj fotografie: Manchester United
                   

O tom, že portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo touží po odchodu z Manchesteru United jsme informovali před několika dny. Podle informací Sky Sports nechce sedmatřicetiletý útočník pokračovat na Old Trafford zejména kvůli absenci klubu z červené části Manchesteru v Lize mistrů. Svěřence Erika ten Haga čeká v nadcházejícím ročníku jen Evropská liga. Ve hře tak byl údajně přesun zpět do Španělska.

Zájem mělo Atlético Madrid a dříve také Barcelona. Ronaldo přitom nejlepší léta své kariéry strávil v dresu konkurenčního Realu Madrid, ve kterém se stal pro fanoušky takřka modlou. Nové zprávy hovoří o tom, že oba kluby svůj zájem o pětinásobného držitele Zlatého míče stáhly. Atlético z důvodu setrvání Antoina Griezmanna v klubu, Barcelona pak kvůli získání polského střelce Roberta Lewandowského z Bayernu Mnichov.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Celou situaci nyní okomentoval prezident Barcelony Joan Laporta. „No, všechny takové příběhy se odehrávají v rámci letního okna. Vždy se objeví spousta novinek. Ale nakonec je pravda, že jsme chtěli Lewandowského,“ uvedl pro CBS Sports s tím, že s Ronaldovým agentem má katalánský klub skvělé vztahy. „S Jorgem Mendesem máme velmi dobré vztahy. Znám ho už dlouho. Je to jeden z nejlepších hráčských agentů. Ví, jak dělat svou práci a já si ho vážím,“ pokračuje.

Laporta: Hlavním cílem byl Lewandowski

V tomto případě jsme se rozhodli pro Lewandowského a věděli jsme, že je pro náš úspěch klíčový. Proto jsme šli raději do Bayernu. Taková je realita. Jiné téma [Ronaldo] je jen součástí „malé historie“ fotbalu. Je to velmi pěkný příběh, ale vždy o něm uslyšíte spoustu protichůdných zpráv,“ doplnil Laporta, který nechtěl možný zájem Barcelony o bývalého dlouholetého konkurenta specifikovat.

iZdroj fotografie: Manchester United

Máme Lewandowského. Byl naším hlavním cílem a já ho raději nebudu dále komentovat,“ zdůraznil Laporta. Vyjádřil se také k neúspěšné snaze Ronalda nalézt nový klub, kde by pokračoval ve svém překonávání rekordů Ligy mistrů. „Je velmi dobrý profesionál a je stále také fit. Je to hráč, který je velmi ambiciózní a soutěživý a jsem si jistý, že má spoustu možností. Jeho budoucnost ale není moje věc. Je to věc Manchesteru United a Cristiana,“ zakončil prezident Barcelony.

Dokázali byste si představit Cristiana Ronalda v barvách Barcelony?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení