Přicházel do Slavie za 25 milionů, ale trápí se. Zájem má klub bojující o Ligu mistrů

EXKLUZIVNĚ: Patřil k nejvýraznějším nákupům pražské Slavie v loňském letním přestupovém období, přesto se trápí. Co s nevyužívaným Brazilcem?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

25 milionů korun. Takovou částku stál klubovou kasu pražské Slavie loni v létě brazilský záložník Ewerton, který zářil v dresu Mladé Boleslavi. Šestadvacetiletý křídelník za Středočechy nasázel jedenáct branek, u dalších šesti asistoval a patřil k nejlepším hráčům ligy. Po roce se však zdá, že forma rychlonohého záložníka je nulová a přesun nebyl dobrým krokem. Rodák z města Amapá navíc po většinu sezóny bojuje se zdravotními potížemi. Ve hře jsou tak hned tři možnosti, jak mohou sešívaní přistoupit k jeho budoucnosti.

První z nich je setrvání Ewertona v kádru a čekání na návrat jeho formy. Trenér Jindřich Trpišovský v úvodu sezóny často nasazoval Brazilce jako žolíka pro závěrečné minuty, obdobnou roli by mohl získat i po svém návratu na hřiště. Ani v této roli však na podzim nezářil a připsal si pouze dvě branky a asistenci. Je však otazníkem, zda by se tento model trenérskému štábu Slavie zamlouval vzhledem k pokročilému věku šestadvacetiletého záložníka.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Sešívaní totiž dlouhodobě stavějí do rolí žolíků produkty vlastní akademie a mládežnické talenty s vysokým přestupovým potenciálem. Setrvání Ewertona v obdobné pozici by tak mohlo tuto strategii narušit. Po dvanácti měsících strávených v pražském Edenu je proto ve hře i prodej možným zájemcům, případně výměna hráče za hráče. Spekulovalo se zejména o možném přesunu ostravského Baníku, kde by Brazilec mířil jako forma hráčské kompenzace za útočníka Muhameda Tijaniho.

Zájem má slovenský velkoklub

Okolo ofenzivního hráče podle zdrojů serveru SportyŽivě.cz krouží také Slovan Bratislava, který po zisku mistrovského titulu čeká kvalifikace Ligy mistrů. Slovenský klub bude chtít v létě opět posilovat, komplikací by však mohl být Ewertonův současný zdravotní stav. Bratislavský celek chce totiž získat jen hráče, kteří mohou do případných bojů o evropské poháry okamžitě zasáhnout. Jednoznačnou výhodou je však Ewertonova znalost slovenského prostředí a nejvyšší soutěže. Tři ročníky totiž strávil v dresu ViOnu Zlaté Moravce – Vráble.

Třetí variantou je pak hostování v jednom z mužstvem v nižších patrech tabulky. Nabízejí se zejména Pardubice, kde Ewerton strávil při výpůjčce z Mladé Boleslavi povedený ročník. Zájem by mohl mít také Jablonec, Mladá Boleslav či olomoucká Sigma.

Ewerton dosud odehrál v české nejvyšší soutěži osm desítek utkání, v nichž zaznamenal šestnáct branek a u dalších osmi asistoval.

Měla by pražská Slavia prodat Ewertona nebo jej udržet v kádru?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články