Příběh posily Slavie z AC Milán: Italové ho nechtěli pustit, přesto přišel a zazářil

PŘÍBĚH: Jeho přesun do Edenu byl jedním ze světlých momentů předchozí nevydařené éry pražské Slavie. Co dělá jeden z největších talentů maďarského fotbalu Krisztián Tamás dnes?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Patřil k bezpochyby k největším maďarským talentům své generace. Odchovanec Haladáse si již v patnácti letech mohl vybírat: chtěj jej jak Arsenal, tak Tottenham či AC Milán. Nadějný levý obránce Krisztián Tamás nakonec zvolil italskou cestu a boj o místo v akademii Rossoneri. V osmnácti letech si poprvé vyzkoušel seniorskou úroveň, když krátce hostoval ve druholigovém Varese Calcio. Právě tam zaujal skauty pražské Slavie.

Sešívaní za sebou v lednu 2015 neměli příliš vydařený podzim. V tabulce byli po podzimu až na osmé příčce a zkušený kouč Miroslav Beránek si stěžoval právě na nedostatek kvality na levé straně. Vedení sešívaných proto přivedlo na testy právě mladou naději z AC Milán, která ukazovala v přípravných utkáních skvělé výkony. Přesun se však stále nedařilo realizovat vzhledem k zájmu dalších italských celků.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

S hráčem, který chtěl do Slavie přijít, jsme byli na podmínkách jeho působení u nás domluvení. AC Milán se ale na poslední chvíli rozhodlo pro jiné řešení,“ oznámil proto v polovině ledna tehdejší sportovní ředitel Slavie Karol Kisel. Netrvalo však dlouho a Tamás skutečně do Slavia zamířil. Již o dva týdny později se devatenáctiletý Maďar hlásil v Edenu, kde podepsal půlroční smlouvu o hostování.

Maďarský expres si Eden zamiloval

Jsem moc rád, že jsem konečně tady a hlavně, že se povedlo příchod do Slavie dokončit. Moc se na nové angažmá těším a doufám, že se mnou klub bude spokojený,“ hlásil Tamás, který o přesun výrazně stál. Podle trenéra Beránka byl právě sám Maďar důvodem, proč se nakonec transfer zrealizoval. A sešívaní nemuseli litovat. Tamás totiž vlétl do ligové soutěže jako kometa a nevynechal ani minutu.

Prezentoval se jako aktivní levý obránce, jeho snahy podporovat ofenzivu však často vyšly na prázdno. Přesto si dokázal bez výraznějšího zaváhání či minely plnit také defenzivní úkony. V závěru si navíc začal připisovat cenné asistence proti Jablonci a Příbrami. Právě duel proti Středočechům však byl jeho posledním v sešívaném dresu. Ještě před koncem ligy odcestoval na světový šampionát do 20 let, kde Maďarsko jen těsně nepostoupilo do čtvrtfinále.

Tamás chtěl zůstat, pak rychle otočil

Slavii musím jen poděkovat, protože mi na jaře dala opravdu velkou šanci v mé kariéře. Byly to čtyři fantastické měsíce. Věřím, že je ve hře možnost, abych ve Slavii zůstal, protože jsem si klub opravdu oblíbil,“ uvedl Tamás před turnajem. Jenže po něm přišla nabídka z druholigové italské Spenzie a mladý talent neváhal. V Itálii strávil další dva ročníky, než se vrátil do Maďarska. Dnes osmadvacetiletý bek působí v rodné zemi, kde triumfoval v domácí lize i poháru.

Vzpomínáte si na působení Krisztiána Tamáse v české lize?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články