Prezident Barcelony Laporta otevřeně o příchodu Messiho: Jedná s Argentincem?

Uplynou téměř dva roky od odchodu Lionela Messiho z Camp Nou, Argentinec se navíc zřejmě stane volným hráčem. Zamíří zpět do Barcelony?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Před dvěma lety v slzách opouštěl mateřský klub, kde strávil svou kompletní kariéru. Argentinský reprezentant Lionel Messi se vzhledem k finančním potížím klubu nedohodl s vedením Barcelony na prodloužení smlouvy a poprvé v kariéře klub opustil. Uplynulé dvě sezóny pak strávil ve francouzském Paris Saint-Germain, v jehož dres získal dva mistrovské tituly. Přesto je téměř jasné, že po sezóně v klubu končí a stane se opět volným hráčem. Jaké jsou jeho šance vrátit se na Camp Nou?

Podle serveru Diario Sport již katalánský klub usilovně pracuje na tom, aby si mohla příchod sedminásobného držitele Zlatého míče dovolit. Problémem je však jak finanční fair play, tak současná finanční situace klubu, která stále není optimální. „Barcelona by musela přijmout obrovské množství finančních opatření jen, aby mohla Messiho zaregistrovat. Bylo by k tomu potřeba hodně úsilí, aby se to povedlo,“ přiznal před časem šéf La Ligy Javier Tebas pro Goal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přesto vedení klubu v čele s prezidentem Joanem Laportou dává jasně najevo, že klub bude o návrat Messiho na Camp Nou usilovat. „Uděláme všechno pro to, abychom jej přivedli zpět do našeho klubu. Teď hraje za Paříž, zažívá nepříjemnosti s fanoušky a nechci jej rušit. Ale vyměnili jsme si nedávno pár zpráv,“ nastínil aktuální situaci. Spekuluje se také o možném přesunu Messiho do Saúdské Arábie, Laporta přesto tvrdí, že Katalánci budou schopni předložit konkurenceschopnou nabídku.

Laporta: Barcelona je jeho domov

Při vší úctě k Saúdské Arábii, která odvádí velmi dobrou práci, Barcelona je Barcelona. A Barcelona je jeho domov. Máme historii a city našich 400 milionů příznivců jsou velmi silné. Lea milujeme, ale nebudeme se pohybovat v astronomických částkách, abychom jej přivedli. Klub má úsporný plán. Pořád je součástí Barcelony, kvalitní fotbalista a každý trenér jej chce mít ve svém týmu. Uvidíme, jak se celá situace vyvine,“ uvedl pro španělský deník Marca.

Messiho budoucnost tak nadále zůstává velkým otazníkem. Argentinec letos oslaví již šestatřicáté narozeniny, přesto má stále zájemcům co nabídnout. V letošním ročníku francouzské Ligue 1 zaznamenal 15 branek a stejný počet asistencí, což podtrhuje úpravu jeho herního stylu. Navíc již dříve přiznal, že by rád zakončil kariéru právě na Camp Nou, kde získal deset mistrovských titulů a čtyři triumfy v Lize mistrů.

Měl by se Messi vrátit do Barcelony?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články