Preview čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Tottenhamem a Manchesterem City

i Foto: pixabay.com
                   

Druhé čtvrtfinále Ligy mistrů bude mít anglickou příchuť. Proti sobě nastoupí v poslední době ne zrovna v oslnivé formě hrající Tottenham a proti němu Manchester City, který naopak oplývá formou více než skvostnou.

Tottenham

Ani letos to s Tottenhamem na titul v anglické Premier League nevypadá. Přestože kádr mají kohouti velmi kvalitní, něco tomu stále shází. Navíc v posledních několika zápasech nepředvedli zrovna ideální výkon a zdá, že budou muset bojovat i o to, aby se pro příští rok vůbec do Ligy mistrů kvalifikovali, jelikož jim momentálně v tabulce patří sice třetí místo, ovšem oba londýnské celky, Arsenal i Chelsea, jim dýchají na záda se ztrátou pouhého jednoho bodu. Navíc mají Gunners zápas k dobru.

Ze skupinové fáze postoupil Tottenham pouze díky lepšímu skóre, zatímco v osmifinále dokázal vyhrát oba zápasy proti Dortmundu, což je jen další důkaz toho, jak kolísavou formu momentálně Tottenham má. Ačkoliv by se tedy Spurs dali řadit mezi širší evropskou špičku, kvalitou kádru na svého soka ve čtvrtfinále rozhodně mít nebudou, takže více než v jiných zápasech bude zálež na správně postavené taktice.

Manchester City

Správně postavená taktika bude pro Tottenham klíčová, jelikož proti nim bude stát celek, který má nyní dost možná nejlepší formu ze všech evropských klubů. Manchester City naposledy prohrál před více než dvěma měsíci, od té doby sbírá jeden triumf za druhým. Ještě na přelomu roku to vypadalo, že pro titul si v Premier League po dlouhém půstu dokráčí Liverpool, ovšem ani ten nemohl konkurovat famózní formě Citizens, kteří nyní mají dokonce lepší pozice než jejich soupeř z Andfieldu. V Lize mistrů je to totéž. Skupinovou fází proletěli City s lehkostí a z prvního místa mohli vyhlížet protivníka pro osmifinále.

Tím bylo německé Schalke, které si na svém stadionu hrálo velmi sympaticky a o výhru nebo spíše remízu přišli až v závěrečných minutách, ovšem na domácí půdě je Manchester City zesměšnil sedmi brankami. Skutečně je velmi těžké najít možnost, která by se musela stát, aby City nepostoupilo dále. Forma, kvalita kádru a celkové rozpoložení, to vše hraje v jejich prospěch. Uvidíme tedy, zda-li toho dokáží Citizens využít.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články