Preview čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Portem

Foto: pixabay.com

Již za necelý týden nás čekají první zápasy čtvrtfinále milionářské Ligy mistrů. Jak jsou na momentálně týmy Liverpoolu a Porta se svou formou a jaké jsou jejich šance na postup do dalšího vyřazovacího kola ?

Liverpool

Minimálně dle kurzů sázkových kanceláří by se zde mělo jednat o nejjednoznačnější ze všech čtvrtfinálových duelů. Anglický celek sice již ztratil lehkost, se kterou dokázal vyhrávat zápasy na přelomu roku, přesto stále platí za jeden z nejkvalitnějších anglických celků. V tabulce anglické Premier League se přetahuje o první místo s Manchesterem City a zdá se, že tento těsný souboj bude trvat až do konce sezóny.

Kvalita kádru Liverpoolu je obrovská, což dokazuje nejen postavení v tabulce, ale také fakt, že v Lize mistrů dokráčel loni Liverpool až do finále, kde však prohrál s Realem Madrid. Ve zmiňovaném roce narazil Liverpool právě na Porto již ve čtvrtfinále a po prvním zápase, hrajícím se na půdě Porta a výsledku 5:0 pro anglický celek, se odveta na Andfield Road již jen dohrávala a Liverpool pohodlně postoupil. Podobný scénář nejspíš můžeme očekávat i nyní.

Porto

Portugalský celek totiž za uběhnuvší rok nějaké výrazné kroky k posílení neudělal. Ano, stále patří mezi týmy, které si rozhodně zaslouží hrát Ligu mistrů, ale na nějaký větší úspěch v této soutěži portugalský kádr zkrátka nemá kvality. V domácí lize se navíc přetahuje o první místo s Benficou. Rozdíl oproti Liverpoolu je však v tom, že v případě, kdy Porto skončí na druhém místě, kvalifikuje se pro příští rok pouze do předkola Ligy mistrů, zatímco Liverpool i po prohraném boji o titul stále v následující sezóně bude nasazen přímo do základní skupiny.

Porto s Liverpoolem spolu sehráli více než dva vzájemné zápasy z minulého roku, ovšem ty další jsou již více než deset let staré, takže jejich vypovídací hodnota je prakticky nulová. Zdá se tedy, že všechny trumfy v rukou drží Liverpool, ten jediný, na který může Porto spoléhat, je fakt, že souboj s anglickým gigantem začíná na venkovním hřišti, což je v evropských pohárech vždy bráno jako drobná výhoda.