Přestupový rekord pokořen. Barcelona získala posilu z Manchesteru City

Po vítězství na Mistrovství světa velký přestup. Opora anglické reprezentace míří z Manchesteru City do Barcelony.

i Zdroj fotografie: Manchester City
                   

Jedna z důležitých postav tažení anglického národního mužstva letošním ženským Mistrovství světa ve fotbale Kiera Walsh mění angažmá. Odchovankyně anglického celku Blackburn Rovers, která strávila celou svou seniorskou kariéru v Manchesteru City míří do Španělska. Tamní Barcelona za ni zaplatí více než 400 tisíc liber, tedy zhruba 11 milionů korun. Jde přitom o vůbec nejvyšší přestupovou částku v historii ženského fotbalu.

Walsh tak překonala dosavadní rekord, který držel přesun Pernille Harder. Ta před dvěma lety přestoupila z německého Wolfburgu do Chelsea za zhruba 250 tisíc euro (asi 6 milionů korun). „Je skvělé pro ženský fotbal, že vidíme překonávání peněžních rekordů,“ prohlásila sama Harder pro britský deník The Guardian. „Je to něco, co jsem si přála a chci vidět. Doufám, že jsme odstartovali něco nového,“ dodala dánská reprezentantka.

iZdroj fotografie: Manchester City

Čtyřnásobná vítězka anglického ligového poháru Walsh, která má na svém kontě pět desítek reprezentačních startů, se v Katalánsku setká s další Angličankou. Po vypršení kontraktu v Manchesteru City totiž zamířila do Barcelony také její spoluhráčka z národního týmu Lucy Bronze. Obě Angličanky by měly pomoci klubu z Camp Nou v cestě vítězstvím v Lize mistrů, které Barceloně loni uniklo až ve finále.

Sledujete ženský fotbal?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování