Přestupová bomba! Výměna mezi Juve a Barcou na spadnutí

Zdroj fotografie: skysports.com

Úterní odpoledne přineslo jednu z největších přestupových spekulací roku. Dle zahraničních médií se Juventus a Barcelona domluvili na přestupu Brazilce Arthura do italského týmu. Součástí přestupu má být také Miralem Pjanic.

Sarriho cíl

Není tajemstvím, že trenér Juventusu a věhlasný stratég Maurizio Sarri má o brazilského záložníka zájem dlouhodobě. Vícero novinářů se také zmiňovalo o tom, že z Arthura chce udělat hráče, který bude v záložní řadě jasnou jedničkou. Jednoduše by měl dostat roli a prostor, jaký od Sarriho dostával Jorginho v Neapoli a Chelsea.

I to má být jedno z lákadel, jež jsou Arthurovi nabízena. Kromě jasné pozice je to také zvýšení platu, který by měl být 5 milionů eur ročně.

Zdroj fotografie: forbes.com

Složitý přestup

Otázkou také zůstává, jak se celý přestup formálně vyřeší. V současné době nemá nikdo na rozhazování, a tak se o přestupu objevily pochybnosti. Domluvená částka má být totiž 80 milionů eur. Juve ale nabídlo řešení, které se zamlouvá i Barceloně. Jedná se o přímou výměnu, případě menší doplatek.

Barcelona si totiž vyhlédla bosenského záložníka Miralema Pjanice, jenž by mohl být Arthurovou přímou náhradou. Juventus by pochopitelně byl nejradši, kdyby se jednalo pouze o výměnu, nicméně dle italského tisku na to Barcelona nechce přistoupit, jelikož Pjanic nedosahuje takové tržní hodnoty.