Přestup na poslední chvíli. Klub z Premier League se pokusí získat útočníka pražské Slavie – SportyŽivě

Přestup na poslední chvíli. Klub z Premier League se pokusí získat útočníka pražské Slavie

Už jen něco málo přes 48 zbývá do konce letošního přestupového okna anglické Premier League, přesto se schyluje k možná pro české fanoušky nejzajímavějšímu přestupu. O senegalského kanonýra pražské Slavie Abdallaha Simu má zájem anglický Brighton & Hove Albion.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

O mladého senegalského reprezentanta, který se v uplynulé ročníku stal kometou české nejvyšší soutěže, se přitom údajně jeden z anglických klubů zajímal již v zimě. Šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík však nabídku za dvacetiletého útočníka, který se během minulé sezóny trefil hned šestnáctkrát, odmítnul.
My jsme si nabídku deseti milionů euro (255 milionů korun) mohli dovolit odmítnout, ale už jsem měl u toho svrbění v zádech, protože jsem si říkal, že hráč se může zranit, něco se stane, nemusí to dobře dopadnout. Z hlediska akcionáře českého klubu odmítnout čtvrt miliardy, kdyby se něco stalo, tak bych si to hodně vyčítal,“ prohlásil před několika týdny na předsezónní tiskové konferenci. 


iZdroj fotografie: Reuters

Přesto se situace změnila a Sima by mohl odejít i za mnohem nižší částku. Senegalský útočník totiž zdaleka nezáří tolik jako v loňské sezóně, sešívaní se navíc neobjeví ani v jedné z dvou nejprestižnějších pohárových soutěžích. Simu navíc čeká na premiérovou branku v letošním ročníku. Očekávaný tlak zájemců o Simu se totiž nekonal a první z vážných zájemců se objevil až nyní. 

Podle informací iSport.cz jde o aktuálně osmý celek anglické Premier League – Brighton & Hove Albion. Ten by údajně měl připravovat nabídku v hodnotě zhruba 200 milionů korun. Přesunu by navíc nemělo bránit ani získání pracovního povolení. Hráčův agent Daniel Chrystodome však pro deník Sport vyjádření na adresu možného přestupu odmítnul komentovat.


iZdroj fotografie: Reuters

Naopak kouč Jindřich Trpišovský minulý týden prohlásil, že podle něj není aktuálně na prodej Simy vhodná doba. „U Simy je to o konkrétních nabídkách, které mohou přijít,” přiznal. „Za mě není vhodná doba pro jeho prodej, je mu teprve dvacet let, má gólové schopnosti a ideální na zpeněžení bude, až se opět dostane do herní pohody a zase začne dávat důležité góly týmům jako Nice nebo Leicester. Je to ale na vedení, uvidíme, jaké na koho přijdou nabídky,” dodal.

zdroj: slavia.cz, isport.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně